Ordu’da indirim izdihamı! Zırh zoruyla müşterinin telefonuna umum koydular

Ordu’nun Altınordu ilçesinde benzeri mağaza, açım için iskontolu fiyatlarla duyuru yaptı. Akyazı Mahallesi’ndeki, familya ve elektronik eşya dükkanının açılışında vatandaşlar kapıda geceden pöçük oldu. Gâh vatandaşlar çevre il ve ilçelerden gelip, geceden beklemeye başladı. Kapıların açılmasıyla oluşan izdihamda vatandaşlar, buldukları tenzilatlı ürünlere adeta ofans etti. Kimileri ise zat aralarında kitap kapma yarışına girdi.

SİLAHINI GÖSTEREN BEKÇİ TELEFONA EL KOYDU

İndirimli el telefonu, fritöz, robot süpürge kabilinden ürünleri ahzetmek isteyenlerin sayısının berenarı efdal olduğu mağazada 15 bin liralının üzerinde olan cep telefonunu 10 bin liraya satın kabul etmek üzere nazik koşuşturma yaşandı. Bu esnada cep telefonunun barkodunu almayı başaran ve Samsun’dan kampanya amacıyla geceden mevrut Mustafa Öztürk isimli benzeri güç, iddiaya bakarak kendisine silah göstererek “Ego bekçiyim” diyen tıpkı kişi eliyle telefona ahali konuldu. Elinden cep telefonu barkodunun zorla alındığını ileri süren nüfus, şikayette bulunacağını söyledi.

“SİLAH ZORUYLA FİŞİMİ ELİMDEN ALDI”

Öztürk ise yaşanan olayı şu sözlerle anlattı: “Geçkin akşam saatlerinde geldim ve akşam yarısından itibaren başlamaya başladım. Zaman girdiğimiz kuyrukta, akşam gelen kâh kişilerin içerisinde yasakçı olduklarını söyleyenler de vardı. Çökertme telefonunun birisini ben almayı başardım, ama elimden zorla aldılar. Üstüme çullandılar ve belindeki silahı gösterip, ‘yanındaki arkadaşının kafasına dayıyayım mı?’ dedi. Bu arkadaşların ikisi da Altınordu ilçesinde yasakçı. Ben şikayetçi olacağım ve içeride tek şekilde asayiş tedbiri alınmamış. Hepsi üzerime çullandı.”

“BU OLAY BURADA KALMAMALI”

Olayı gören tecrübe tanıklarından Bahtiyar Öztürk ise laf için “Ben kendisinden almaya etkin arkadaştan köylü almak istedim amma o esnada bizim üzerimize dahi çullandılar. Olay anının görüntüleri birlikte bulunan, tanıklarımız dahi var. Çabucak bu görüngü burada kalmamalı. Resmi görevde olmasa bile aynı bekçinin böyle tıpkısı tehditte, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi fariza kimlikleri ile yapılmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.Share: