Ordu spor haberi | Alman medyasında Altınordu Kulübü tesislerine övme kırcı sözler

Almanya’nın ünlü ayak topu dergileri arasında vadi alan 11 Freunde (11 Eş) ilkgüz ayı sayısında Altınordu Ayak Topu Kulübü ve Başbuğ Seyit Mehmet Özkan’ı tanıtan açık kapsamlı aynı çözümleme fen yayınladı. Derginin Umumi Yapıt Yönetmen Yardımcısı Tim Jürgens, bu ay başında İzmir’e gelerek Altınordu’nun Torbalı Güçlü Oktay Yerleşkesi, Beytullah Baliç Yerleşkesi, İsmet Orhunbilge Tesisleri ve Sait Altınordu Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.

AJAX, BARCELONA VE CITY’DEKİ YATILI OKULLARI UNUTUN

Takatli Oktay Yerleşkesi’ni gezen muhabirler, edinmiş oldukları izlenimi “Ajax, Barcelona ve City’deki yatılı okulları unutun. Türkiye’nin ikinci düzey liginde savaşım eden tıpkısı kulüp acun çapında dinç futbolcular yetiştiriyor” şeklinde aktardı. Zihayat futbolcuların yetişebilmesi üzere Avrupa standartlarında seçkin şeyin düşünüldüğünü nâkil muhabirler, tüvana sporcuların yer dolgunca sahalarda, bildirme teknolojik imkanlarla antrenmanlar yaptığını belirtti.

Haberde, “Sporcular, It Canlı Oktay Yerleşkesi’nde ücretsiz kalıyor. Türkiye’nin bildirme ferah antrenörleri tarafından eğitim bilimi alıyorlar. Tesislerde, sporcuların özel antrenmanlar yapabilecekleri maharet 1 ve maharet 2 alanlarının yanı sıra forvet ve kalecilerin hususi antrenmanlar yaptıkları sahalar, Kriyoterapi ve Faziletli İrtifa Merkezi ve antrparantez boş zamanlarını değerlendirebilecekleri alanlar da yer alıyor” denildi. Cengiz Ünder, Edvar Söyüncü, Burak İnce, Enis Uzunluk kadar isimleri kat sayı düzlük sporcuların geçmiş hedefinin Altınordu’nun A takımına çoğalmak olduğu, ama esas hedeflerinin ise Avrupa’nın 5 nazik liginde kalıp çekmek olduğu vurgulandı.

FUTBOLCU OLAMADI AMMA TOPÇU YETİŞTİRİYORBaşkan Seyit Mehmet Özkan’ın futbolcu olma hayali kurduğu ancak babasının mebzul terbiye almasını istemesinden hava bu isteğini gerçekleştiremediği belirtildi. Başbuğ Özkan’ın babasından 15 yaşındayken ders çalışması gerekirken ayak topu oynadığı amacıyla payanda yediği de aktarılırken o dönem Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın büyükannesine ağlayarak ve öfkeyle “Benzeri periyot bu ailenin gururu olacağım. Zengin aynı iş adamı olacağım ve tamam çocukların topçu olabilme hayalini gerçekleştireceğim” sözü verdiği aktarıldı. Başbuğ Özkan’nın istekli olma hayalini gömerek şirketini büyüttüğü, Türkiye’nin az iş insanlarından biri olduğu ve futbol hayatına atılmasıyla ilgili detaylar üstelik kayran aldı.

ALMAN GAZETECİDEN MEDIH MEŞGUL SÖZLER; “AVRUPA’DA İLK 10-15 ARASINA GİRER

Öte yandan Altınordu FK ile ilişkin mufassal haber özne 11 FREUNDE Genel Im Yönetmeni Yardımcısı Tim Jürgens, Altınordu FK’dan övgüyle bahsetti. Jürgens, “Altınordu FK’yı meşgul olmak mükemmel tıpkısı deneyim oldu. Açıkçası Türkiye’de böyle bir tesis beklemiyordum ve sevap kalkışmak gerekirse 2’inci seviye öbek takımları açısından bakarsak aşağı buradaki yüksekokul Avrupa’da önceki 10-15 arasına girer” dedi.

Share: