Okullarda bina tahliye tatbikatı yapıldı

Bolu’da “13 Ilk Teşrin Acun Kıyamet Risklerinin Azaltılması Haset” kapsamında okullarda eşzamanlı çatı boşaltma tatbikatı gerçekleştirildi.

İl AFAD Müdürlüğü ile İl Milli Terbiye Müdürlüğü yoluyla planlı tatbikat, şehir genelindeki kamu okullarda saat 11.30’da sirenlerin çalmasıyla başladı.

Acil format takkadak yapılması gerekenler hakkında bilgilendirilen öğrenciler, sirenler sustuktan sonraları emin şekilde sınıflarını boşaltma ederek okul bahçesinde toplandı.

Yoklama özne ekol görevlileri ve öğretmenler, kıyamet öncesinde, anında ve sonrasında yapılması gerekenler için öğrencilere tafsilatlı vukuf verdi.

Tatbikatta, öğrencilerin “çök, nizam, tutun” pozisyonunda bekleyip beklemediği, gözetleyici öğretmen ve ekol personelinin tehlikesiz tahliye amacıyla uygun manipülasyon yapıp yapmadığı, tahliyelerin evgin yokuş kapılarından yapılıp yapılmadığı, sınıfların boşaltılma şekilleri, öğretmenlerin koordineli hareket yazar edemedikleri, mektepli, hoca ve okul personelinin toplanma alanında zahir toplandığı kadar konular taharri edildi.

Share: