Okullarda 3 bine mail öğrenciye ücretsiz aşındırmak veriliyor

Karabük’te 2 bin 997 mektepli Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının ücretsiz kemirmek hizmetinden yararlanıyor.

Taşımalı sistemle eğitim bilimi düzlük öğrencilere yemekleri, Karabük ve Safranbolu’daki öğretmenevlerinde, pansiyonlarda artan öğrencilere bile pansiyondaki aşçılar yoluyla hazırlanıyor.

İl Milli Yetişek Müdürü Nevzat Deniz Kazı, gazetecilere, 2022-2023 eğitim talim yılında 2 bin 26 öğrencinin Karabük eşkâl ve köylerinden taşımalı sistemle ücretsiz taşındığını söyledi.

Bu öğrencilerin okullarında kalıntı kemirmek yardımından dahi faydalandığını belirten Akbaş, 70 meslek öncesi terbiye öğrencisinin birlikte bu hizmetten yararlandığını tabir etti.

Deniz Kazı, el genelinde 13 lise pansiyonu ile ayrımsız imam dil cambazı okulu pansiyonu olduğunu aktararak, şu bilgileri verdi:

“Tahminî 781 öğrencimiz dahi bu kapsamda sabahleyin, gün ortası ve akşam ezanı yemeğinden faydalanıyor. Bire Bir zamanda pansiyonlarda kalan öğrencilerimize vuzuh yol yerine mukteza desteği veriyoruz. Toplumsal Teavün Vakfı marifetiyle da 120 öğrencimize kemirmek yardımında bulunuluyor. İl genelinde etki yemek yardımından 2 bin 997 öğrencimiz faydalanmaktadır. 2023-2024 eğitim bilimi talim sezonunda da inşallah 3 bin 500 öğrencimiz kemirmek yardımından faydalanacaktır.”

Share: