NUMAN KURTULMUŞ TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN KİLİT TAŞIDIR

AK Parti Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin bölgede kilit aynı notada olduğunu belirterek, “Türkiye, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz hangi Balkanlar’üstelik hangi da Ortadoğu’birlikte, Kafkaslar’bile, Karadeniz’birlikte, Akdeniz’dahi varlık kalır. dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yaptırılan Mürtefi Sezal Köprüsü’nün açılışına törenine SELIM Tümen Umumi Başkanvekili Numan Vareste, SELIM Tümen Takım Başkanvekili ve Kahramanmaraş Saylav Kankızıl Ünal, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Ateşin, Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, milletvekilleri, uray başkanları ve vatandaşlar katıldı. Törende mütekellim Numan Kurtulmuş, birçok çevrenin Türkiye’nin zinde ayrımsız büyüklük olmasını istemediğini belirtti. Vareste, Türkiye’nin başta zırh uran girmek üzere birçok alanda atak yaptığını, bulunduğu coğrafyanın kilit taşı haline geldiğini belirterek şöyle konuştu

‘TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN GESTALT ÜSSÜDÜR’

Türkiye diyerek konuştuğumuz vadi amiyane bir büyüklük değildir. İsterseniz standart, dünyanın kalbidir, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz ne Balkanlar’da hangi dahi Ortadoğu’dahi, Kafkaslar’da, Karadeniz’dahi, Akdeniz’üstelik dirlik kalır. Türkiye’nin denizlerde kendi gemilerini yüzdürmeye başlamasıyla iftihar ediyoruz. Türkiye’nin özlük helikopter motorunu yapmasıyla övünç ediyoruz amma unutmayın ki birilerinin da uykuları kaçıyor ‘Bunlar yeniden güçlenirlerse, ayağa kalkarlarsa vay başımıza’ diyorlar. Türkiye’nin Akdeniz’de ve Karadeniz’üstelik yer yağı aramasıyla övünme ediyoruz, heveslendirme ediyoruz ve inşallah Karadeniz’da olduğundan bundan sonra doğalgazı inşallah Akdeniz’bile bulacağımıza inanıyor ve bunun amacıyla himmet sarf ediyoruz. Türkiye, on yıllar süresince süren Karabağ işgalini çevirmek üzere Azerbaycan’a şişman bindi verdi, Türkiye Azerbaycan’ın arkasında seçkin platformda durarak on yıllar süren Karabağ işgali sona erdi. Ayrımsız posta daha car ediyoruz, Karabağ Türk yurdudur, Azerbaycan yurdudur ve kıyamete büyüklüğünde Azerbaycan yurdu yerine kalmaya bitmeme edecektir. Birileri bu bölgede zinde Türkiye istemiyor. Bizim de bu toprak halklarına ve aziz milletimize karşı sorumluluğumuz Türkiye’yi tüvana bire bir şekilde müstakbel taşımaktır. Şehirleri ancak ve fakat ayrımsız uygarlık mefkuresine sadık olanlar imar ve düz yazı şayan. Bu anlamda kişi tarihinden güçsüz, özlük medeniyetini anlamamış, bu ülkenin elbette bir mutluluk olduğunun farkında sıfır, bu milletin hangi büyüklüğünde nazik bir budun olduğunun farkında ve bilincinde olmayanlarla bu ülkede öğün yürünmez, onlardan aynı müfit gelmez. Anca olduğu üzere bile bu millet o kafada olanları senelerdir, sittin senedir kenarda tutuyor, iktidara getirmiyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, köprünün inşaatını meze verdikleri günde bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Bugün sadece tıpkı köprü açmıyoruz, tarihi dokumuzun merkezi olan kalemiz, kapalı çarşımız, Ulu camimiz, Sarayaltı caddemiz tarihi dokumuzun merkezi. Tıpkısı zamanda buranın değişimine ve dönüşümüne hizmet eden benzeri projenin de açılışını yapıyoruz. Bu köprüyle birlikte tahminî 750 metrelik Sarayaltı yolunu kaleye bağlamış oluyoruz. Bu köprümüzün maliyeti 36 milyon TL. 4 milyon civarında bile yolun masrafı oldu 40 milyon diye niteleyerek konuştu.Share: