Niğde’de enfrastrüktür çalışmaları devam ediyor

Niğde Belediyesinin site genelindeki enfrastrüktür çalışmaları sürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, belediye ekipleri, Geçit Kavşağı’ndan Celal Bahçeli Bulvarı’na uzanacak 30 metre genişliğindeki bulvarda lağım döşemi ve yağmur suyu hattı çalışmalarını koşa cepheli adına sürdürüyor.

Raylı transfer sisteminin altyapısının da hazırlandığı bulvarda, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarında 1000’lik ve 400’lük koruge borular kullanılıyor.

Fertek Mahallesi Vali Cemil Keleçoğlu Caddesi’nde tıpkı süre ilk başlatılan şebeke hattı çalışmalarında da 300’lük koruge borular döşeniyor.

Enfrastrüktür çalışmalarını durumunda inceleyen Belediye Reisi Emrah Özdemir, kentin teferruatlı yıllar altyapı ihtiyacını durdurmak üzere yavaş çaba harcadıklarını belirtti.

Özdemir, çalışmaların ağır şekilde bitmeme ettiğini aktararak, şunları kaydetti:

“Altyapı olmadan üstyapı imkânsız. Şehrimizin bildirme bir iki 50 almanak altyapı ihtiyacını karşılayacak çalışmalara cevvaliyet kazandırdık. Şehrimizin yalnız bugününü değil, geleceğini üstelik düz yazı ediyoruz. Ekiplerimizin mesai başlattığı bulvar ve yollarda, tıpkısı yandan kanalizasyon hattı çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da baran suyu hattı çalışmalarını yapıyoruz. Böylece ayrımsız anda hem kanalizasyonla ilişik hem dahi yağmur suyu hattıyla ait çalışmaları ayrımsız noktada tamamlamış oluyoruz.”

Share: