NAZIR KİRİŞCİ CUMHURBAŞKANI’MIZ RUSYA- UKRAYNA MESELESİNDE TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRDİ-O

TARIM ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, “‘Besin milliyetçiliği’ diye benzeri anlam daha çok. Ülkeler kendisi amacıyla üretmeye ve ürettiklerini ihraç etmemeye başladı. Gıda krizi yaşanabileceği yönünde dizge ortak düşünüm belirtti. Hele Rusya- Ukrayna meselesi üzerine haddinden fazla tarihi adım atarak, benzeri duruş sergileyen Cumhurbaşkanı’mız, bir anda tarihin akışını değiştirdi” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, mütenevvi temaslarda yatmak amacıyla geldiği Adıyaman’üstelik, havaalanında Vali Mahmut Çuhadar, DÜRÜST Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Vazıh ve İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Vali Çuhadar’ı görüşme ederek kente ilgilendiren vukuf alan Bakan Kirişci, elan sonraları tarım sektörü temsilcileri ile planlı toplantıya katıldı. Toplantıda gazetecilere açıklama yapan Icra Vekili Kirişci, SELIM Öğür’nin, iktidarı boyunca ekincilik konusuna balaban ehemmiyet verdiğini söyledi. Ekincilik alanında devrimler yaptıklarını belirten Kirişci, “20 yıldır kuvvet olan SELIM Öğür, tarım alanında kıvrılma denilebilecek adımlar attı. Hele ülfet devletinde mevzuat çokça önemlidir. Düşünün, büyüklük ekincilik ülkesi amma bire bir tarım kanunu yok. Atatürk hayattayken özlemini duyduğu ve dile getirdiği bir ekincilik sigortasını 2005 yılında kanun olarak çakozlamak bize talih oldu. Tekrar bu ülkenin tohumda dışa bağlılığının önüne görevlendirmek üzere ‘Islahçı Hakları Kanunu’nu bu ülkeye kazandırdık” diyerek konuştu.

‘Azık milliyetçiliği’ kavramının çıktığını dile getiren Nazır Kirişşci, “Bu ülkede mail zamana büyüklüğünde ‘Ben benzeri çiftçinin çocuğuyum’ veya ‘Ben tarımla uğraşıyorum’ demekten utanma duyan ayrımsız topluluk yapımız vardı amma özellikle geçmiş küresel istinas devamında pandemi serencam yerine Rusya-Ukrayna savaşı ile çabucak tarım- orman daha filhakika yeşilin her türlüsü, mevki gündemine değil acun gündemine oturdu ve evvel sıralara yerleşti. Çıktı ‘azık milliyetçiliği’ diyerek ayrımsız terim daha çok. Ülkeler kendisi için üretmeye ve ürettiklerini ihraç etmemeye başladı. Sistem zat ihtiyaçlarını diremek yerine bile nazik bire bir çabanın içine girdi. Bu durumun besin krizi yaşanabileceği yönünde bütün kuma fikir belirtti. Bağımlı kim alelhusus Rusya- Ukrayna meselesi konusunda küçük çokça tarihi tıpkı girişim atarak, aynı duruş sergileyen Cumhurbaşkanı’mız, bir anda tarihin akışını değiştirdi. Cumhurbaşkanı’mızın girişimiyle tahıl koridorunun açılmasıyla birlikte acun içki aldı” dedi.Share: