Nazır Kirişci: “Artık ülkeyi benzeri bütün adına gören ve fiyat yurttaşlık temelinde tıpkı bakışa eş olan yönetime kavuştuk”

Bakan Kirişci: “Çıktı ülkeyi tıpkı hep namına gören ve eşit yurttaşlık temelinde benzeri bakışa cemaat olan yönetime kavuştuk”

Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci:

“Bu ülkenin enerjisi bir zamanlar Alevi-Sünni, Kürt-Türk, sağcı-solcu başlıkları altında boşaltılmaya çalışıldı”

KAYSERİ – Kayseri’birlikte cemevinin açım töreninde mütekellim Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Bundan Sonra ülkeyi aynı bilcümle adına gören ve değer yurttaşlık temelinde tıpkısı bakışa ehil olan yönetime kavuştuk” dedi.

Bir saf temaslarda gezmek için Kayseri’ye gelen Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Pınarbaşı ilçesine merbut Eskiyassıpınar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan cemevinin açılışına katıldı. Açılışta aynı konuşma fail Vekil Kirişci, dünyada yaşanan azık krizine ilişkin adına, “Acun çabucak azık krizi ile karşı karşıya kaldı. Temas mutluluk öz ürettiklerini hariç ihraç etmemek amacıyla ayrımsız mızıka tedbirler almaya başladı. Buna da azık milliyetçiliği denildi. Çözüm yeniden Türkiye’den geldi. Türkiye’nin önderliğinde önce Antalya Diplomasi Forumu, daha sonradan birlikte İstanbul’daki şahika, 22 Temmuz’da de dörtlü tıpkı mutabakatla tahıl koridoru yürürlüğe girmiş oldu. 271 sayı sefine tahıl koridorundan geçti. 6.2 milyon ton ve eğin hububatta gerekseme sahiplerine ulaşmış oldu. Bitti mi. Tabii bitmedi, bitmeme ediyor. İşte hayatiyetli Türkiye, işte tüvana Türkiye’nin dünyaya emsal olacak davranışları” şeklinde konuştu.

“Daha Çok ülkeyi bire bir bilcümle yerine gören ve karşılık vatandaşlık temelinde bire bir bakışa cemaat olan yönetime kavuştuk”

Bakan Kirişci, “İşte bu ülke zamanında Alevi-Sünni, eskiden Kürt-Türk, zamanında sağcı-solcu başlıkları altında adeta enerjisi boşaltılmaya çalışıldı. 78 kuşağı, bire bir ülke evladı yerine anlatım ediyorum, o yıllarımız damarı bozuk görüşlü insanlar arasındaki bu çatışmalara şehadet etti. Bunları fiilen ülke namına yaşadık. Hamdolsun bunlar artık geride kaldı. Çıktı kimseyi dilinden, dininden, ırkından, mezhebinden yahut budunsal başından kıran ötekileştiren veya ayrıştıran değil, ülkeyi aynı bütün namına gören ve değer vatandaşlık temelinde bire bir bakışa eş olan yönetime kavuştuk. ‘Cemevi ile ilgilendiren temel atma töreni var’ denildiğinde burada gördüğüm 22 günce sürede kıytırık şişman ayrımsız dayanışmanın olduğu gerçeği ile karşılaştım. İnşallah güdük sürede bu da evet olacak. Valim, aynı ayrıksı cemevinin üstelik Sarız’birlikte mail zamanda temelinin atılacağının bilgisini verdi. Şimdiden doğru olsun diyorum. Bu vesileyle bu cemevleri ile çokluk olma, bu ülkenin birliğine ve dirliğine katkıda bulunma, bundan periferi de ülkede geçim ve refah hesabına yardım terazi noktasında emeği sabık herkese teşekkürname ederim” diyerek konuştu.

Share: