Muğla’da okulların tadilatını patika lisesi öğrencileri yapıyor

Muğla’de meslek lisesi öğrencileri, yaz tatilinde öğretmenleriyle gittikleri okullarının boya, badana masa, bap ve pencerelerinin bakımını yaparak tebeddülat giderlerinde tasarruf edilmesini sağlıyor.

Milli Yetişek Bakanlığınca hayata geçirilen “Esas Eğitimde 10 Bin Okul Projesi” kapsamında, İl Milli Terbiye Müdürlüğü koordinasyonunda okullarda imal, onarım ve güçlendirme çalışmalarının birlikte fiziksel alanların iyileştirilmesi ve donatıların yenilenmesine müteveccih akıbet rötuşlar yapılıyor.

Okulların elan gündeş ve emin eğitim bilimi ortamlarına dönüştürülmesi ve bakir yetişek tedris yılına amade kuzuluk getirilmesi amacıyla patika liseleri sarıklı ve öğrencileriyle canlı tıpkı mücahede yürütülüyor.

Onlarca patika liseli öğrenci, öğretmenleri nezaretinde 75 okulda boya, tebeddülat, sıhhi donanım, bina, parke mefruşat ve onarım işlerini tamamladı.

İyileştirme çalışmalarında fariza kayran çığır lisesi öğrencileri mesleksel bilgilerini geliştirme imkanı bulurken ayrımsız zamanda yaz tatillinde fiilen mal de kazanıyor.

İl Milli Yetişek Müdürü Emre Öz, AA muhabirine, meslek lisesi öğrencilerinin marifetleriyle okulların tamamen yenilendiğini belirterek “Bu çalışmalar vesilesiyle öğrencilerimiz hem gelişim imkanına kavuşmakta hem birlikte uygulamalı eğitim yaparak kendilerini geliştirmekte. Bu vesileyle dahi döner sermaye kapsamında harçlıklarını realizasyon etmekteler.” dedi.

Muğla’üstelik güçlendirme çalışmaları kapsamında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Çay, Muğla’bile 51 Köy Yaşam Merkezinin 12 Eylül’e kadar yetişeceğini ve kollar amacıyla çağdaş dirim merkezleri oluşturduklarını anlattı.

Okullarda etkin patika lisesi öğrencileri ise kendilerine bu imkanı sağlayıcı yetkililere teşekkürname etti.

Öte yandan, Vekillik tarafından hazırlanarak gönderilen 1,5 milyon ders kitabı ve 908 bin yardımcı kaynak betik Muğla’birlikte öğrencilerin sıralarında hazır ayla getirildi.Share: