Muğla bili | Datça’da Ayrımsız Kadına Cinsî Cüretkâr İddiasıyla Gözaltına Alınan Zat Tutuklandı

ESMA TURAN

Muğla’nın Datça ilçesinde tıpkı kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan D.A. tutuklandı. D.A.’nın elan geçmiş eksantrik kadınları dahi taciz ettiği öne sürüldü.

Datça’ya sınırlı Reşadiye Mahallesi’nde sabık cuma haset akşam saatlerinde, evli ve ayrımsız çocuk annesi olan 45 yaşındaki A.Y.A., cinsî saldırıya uğradığı ihbarında bulundu. İhbar üstüne polis güçleri ekipleri şüphelinin yakalanması için mesai başlattı. Bölgedeki düzenlilik kamerası kayıtlarını inceleyici ekipler, tayin ettikleri 17 yaşındaki D.A.’yı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra zaman adliyeye gönderme edilen berbat D.A., çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Öte yandan Datçalı onlarca vatandaş, A.Y.A.’ya yüklenmek için adliye uğrunda toplandı.

“REŞADİYE KALK, BENİ KURTAR DİYE BAĞIRDIM”

Mahkeme sonrası A.Y.A. yaşadığı olayı şöyle anlattı:

“Cuma Namazı akşamı seçkin akşam ezanı olduğu kadar annemle yürüyüş yapıyorduk. Annemi eve bıraktım. Saat 20.30’bile kendi evime makul yürürken bütün aynı kaldırımda yürürüm. O tam arkamda birisi boynuma sarıldı ağzımı kapattı, beni çalılara akıllıcasına çekmeye çalıştı. Ego dahi o tam amiyane tıpkı mücadele ettim. Kafamda polarımın şapkası vardı. Arkamdaki deli da ağzımı kapattı, ben onu ısırmaya çalıştım. Dirseklerimle vurmaya çalıştım. Haddizatında zayıfım amma zinde tıpkısı fiziğim olduğunu o an anladım. O ağzımı bıraktı ve ego üstelik bağırmaya başladım. Geçmiş sesim çıkmadı, sonrasında avazım çıktığı büyüklüğünde bağırdım. Sapık panik oldu, bu sefer beni yola fırlattı, düşürdü. Bütün bağırdım bana yardım edin diye kimse çıkmadı. Çabucak karşı balkondan 2 güç artık onlar dahi anlamadılar olayı. Sonra kafamı çevirdim çocuk kaçmaya başladı. Zinde benzeri yavru olduğu belliydi. Alkollü olmadığını düşünüyorum. Zira çokça aklık benzeri şekilde koşuyordu. Ego o kadar haddinden fazla bağırmışım ki annem 300 metre ileriden benim sesimi duyup arıyor ‘Hangi oluyor?’ diye. Anneme ‘bana saldırdılar kurtarın beni’ dedim. Sürekli bağırdım, ‘Reşadiye kalk, beni kurtar’ diye niteleyerek. Sonradan polisi arayın dedim ama insan yoktu etrafta, ego aradım.

“EKSANTRIK KADINLARI DA TAKİP ETMİŞ”

Biz bu olayı duyurduktan sonraları Reşadiye bölgesinde 5-6 kadını bu şekilde izlem etmiş bu birey ama kimesne gidip şikayet etmemiş. Bunu yaşayınca insanlar polisi bile aramadılar, babamı arıyorlar, ‘Biz de böyle tıpkısı öz yaşadık, bilginiz olsun’ diye. Biz bile bu bilgileri polise verince daha aceleci yakalandı. Çünkü o zaman elektrikler kesikti, görüntü kalitesi yok, azrail sistemi çokça dağ. Ben hep ayrımsız dakikalarda tıpkı yerde yürürüm, o banko beni izlem etmiş. Bugün adliye önü da çokça kabalıktı, sıhhatli olsunlar beni serbest bırakmadılar. Zaman birlikte tutuklandı. Ne yazık kim 17 yaşında tıpkı taze. O sapıkça bire bir koku bütün kulağımda.”

Share: