Mudanya Müftüsü Özler göreve başladı

Mudanya Müftüsü E. Mehmet Soylu’ nun İstanbul Sancaktepe’ye atama edilmesinin arkası sıra, Bursa İl Müftü Yardımcısı iken Kült İşleri Başkanlığı yoluyla Mudanya İlçe Müftüsü olarak atanan Dr. İbrahim Özler görevine başladı.

Özler, 1973 yılında Erzurum’da doğdu. Hafızlık yaptı. Itidalli öğrenimini Erzurum İmam Dil Cambazı Lisesi’nde 1993’dahi tamamladı. Elan sonra Erzurum Eşkal Gaziler Kur’an Kursu Öğreticiliği’ne atandı. Beraber Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1998’birlikte çıkışlı oldu. Fakülte ikmal tezi olarak “İhvan-ı Safa Felsefesi” konusunda çalıştı. Ayrımsız yıl Atatürk Üniversitesi Toplumsal Ulum Enstitüsü Hikmet ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Din Sosyolojisi Bilgi Dalı’nda ” Cemil Meriç’te Aydın Problemi” ünlü teziyle faziletkâr lisansını; “Camilerin Zekâ Değişimindeki Rolü (Erzurum Örneği)” teziyle de doktorasını tamamladı.

Sırasıyla Erzurum Eşkal Sebep Beyazıt Kur’an Kursu Öğreticiliği, Erzurum İl Müftülük Murakıplığı ile Dert- Kaynak, Muğla- Ortaca, Çanakkale- Gelibolu İlçe Müftülüğü ve Bursa İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Efdal İhtisas Merkezi III. Devir “Müftülük ve Vaizlik İhtisas Kursu”nu de tamamladı. “Camiler ve Iş Değişimi” adıyla yayımlanmış olan telif hakkı eseri yanı sıra radyo, televizyon ve açık oturum konuşmaları, ayrı ayrı yerlerde yaptığı vaazları, konferansları ve seminerleri ile Dini Tetkikat Dergisi, EKEV Yüksekokul Dergisi ve Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergilerinde yayımlanmış makaleleri bile bulunan Özler, halen Mudanya İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. Arabi ve İngilizce bilici Özler, evli ve iki çocuk babası. – BURSA

Share: