Moldova Büyükelçisinden Başkan Soyer’e musahabe

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer, Moldova Büyükelçisi Dmitri Croitor’u ağırladı. Moldova Cumhuriyeti ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ortada işbirliğini geliştirilmesi üzere yapılan ziyarette Başkan Soyer, “Kentler Arası iş çok hayır olacak. Tığ bu işbirliğine hazırız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Bronz Soyer, Moldova Büyükelçisi Dmitri Croitor’u İzmir Konferans Merkezindeki Başkanlık Ofisinde ağırladı. Moldova Cumhuriyeti ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında kültürel, toplumsal ve ticari-ekonomik işbirliği olanaklarının gelişmesi için yapılan ziyarette Komutan Bronz Soyer, “Kentler Arası alışveriş çok yarayışlı olacak. Tığ belediyeler adına aramızdaki ilişkiyi güçlendirebilir ve geliştirebiliriz. Hars, tekellüm, enstrüman, spor üzerinde aramızdaki bağı kuvvetlendirebiliriz. Tığ bu işbirliğine hazırız” dedi.

Gagavuz Türklerinden olduğunu tabir fail Moldova Büyükelçisi Dmitri Croitor, “İlk el İzmir’e geldim. İzmir, o kadar iri ve mütekâmil tıpkı şehir ki bayıldım. İzmir çok hayat dolu dahi aynı şehir. Sanayisi, tarımı, dokuma ve liman kenti olması bize eş oluyor. Sizin bilginizden ve tecrübenizden feyizlenmek ve işbirliğimizi yükseltmek istiyoruz. Moldova’nın dahi tıpkı limanı var. Türkiye’nin desteklerini bilcümle yanımızda hissettik hangi ahit angarya düşsek bütün yanımızdaydınız” şeklinde konuştu. – İZMİR

Share: