Milyonların çözüm beklediği EYT sorunu üzere Icra Vekili Bilgin’den heyecanlandıran sözler

Mesai ve Toplumsal Asayiş Bakanı Vedat Bilim Adamı, Aydın’de 2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları programında konuştu. Bakan Bilimci’in açıklamalarından satır başları şöyle:

ENFLASYONLA UĞRAŞ

“Enflasyon şu an dünyanın sorunu amma en çokça bizi etkiliyor. Enflasyonla kararlı aynı savaş içerisindeyiz.

Enflasyonla iki şekilde savaş edersiniz. Birincisi; ekonomiyi daraltarak, küçülterek uğraş. Bu formül ücretli çalışanları aksi etkiler, hanay pahalılığını artırır. İkincisi ise büyüyerek, üreterek, istihdam oluşturarak mücadeledir. Türkiye aha bu ikinci yöntemi uyguluyor.

ASGARİ SEVAP MESAJI

Kararlı tıpkısı şekilde ücretlilerimizi koruyan bire bir siyasa uyguluyoruz. Türkiye tarihinde ilk kez minimum ücreti yüzde 50 artırırdık. Elan sonradan minimal ücretteki vergiyi kaldırdık. Bu de yetmedi, minimum ücrete yüzde 30 meydanlık remiks yaptık. Aralıkta da yeniden para şişkinliği farkı üzerinden değerlendireceğiz.

“EYT ARALIK AYINDA MECLİS’TE”

Sosyal Güvenlik alanındaki bilcümle mağduriyetleri giderecek çalışmalar yapıyoruz. EYT’yi boşluk ayında meclise getireceğiz, o sorunu çözeceğiz. Türkiye’nin hangi sorunu varsa çözeceğiz.Bunları seçimi kısaltmak için değil, bizim görevimiz olduğumuz amacıyla yapıyoruz. Seçimi doğrusu biz kazanacağız. Türkiye büyüyerek kalkınma aracılığıyla bu sorunları aşabilir.”

Share: