Milli Terbiye Müdürü Ramazan Aşcı’nın Öğretmenler Haset mesajı

Adıyaman Milli Terbiye Müdürü Ramazan Lokanta, 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü zımnında tema yayımladı.

Ramazan Aşcı mesajında; “Ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara sunma işlek biçimde hazırlayan, tek fedakarlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan ve yıllar geçse bile rağbet bağımızı tek koparmadığımız nadir öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü sunu dostça dileklerimle kutluyorum.

Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün dediği gibi, ‘Milletleri kurtaranlar boydak ve fakat öğretmenlerdir.’ Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyeye transfer hedefini görev alim, bu yola aklını ve gönlünü koyan, geceyi gündüze kayırıcı markajcı, üreten ve üretim üzere ilham veren her bölüm yıpranmamış ayrımsız şeyler öğrenmeye ve öğretmeye azmeden, dünyadaki bilimsel gelişmeleri izleme eden özveren öğretmenlerimiz milletimizin geleceğini tayin edecektir.

Cennet vatanımızın rastgele köşesine kılcal damarlarımız kabil bozgun yarınlarımızın ümidi öğrencilerimizi vatanını seven, kayırıcı hakları ve demokrasiyi özümsemiş, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine eş sâdır erat adına yetişmesi için görevini fedakarca ödeme eden öğretmenlerimizin hakkı ödenmez. Tamam öğretmenlerimize merbutiyet, gocunmak ve minnettarlığımı rapor ediyor; 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik kartı ediyorum. Tekaüt öğretmenlerimize sağlık, yıldırı saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz özellikle tevessül etmek amacıyla ebediyete irtihal fail bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. – ADIYAMAN

Share: