Milli Defa Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır: “Zinhar. Basın Özgürlüğüme, Içtimai Iletişim Araçları Özgürlüğüme Dokunma. Beni Susturmaya Himmet”

Milli Öğün Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, TBMM Genel Müesses gündemindeki “Sıkı Denetim Yasası” ile ilişkin, “İktidara sesleniyorum. Özlük geleceğini kurgulamak ve almak amacıyla, iktidarı elde burulmak üzere toplumsal medyayı da özlük havuzu haline getirmemeli. Sakın. Basın özgürlüğüme, içtimai iletişim araçları özgürlüğüme tuşe. Beni susturmaya mesai. Özgürlüğümüzü korkulara yemleme edemeyiz, iktidarın keyfiliğine şu ya da bu şekilde feda edemeyiz” dedi.

Kamuoyunda “Sıkı Denetim Yasası” kendisine aşina, genel ağ medyası ve toplumsal medyaya eskimemiş yaptırımlar öngören yasa teklifini SIMURG Vukuf Ajansı’na değerlendirdi. Çayır, şunları söyledi:

“RAHAT BASIN, TOPLUMSAL ILETIŞIM ARAÇLARI ÖZGÜRLÜĞÜME DOKUNMA, BENİ SUSTURMAYA ÇALIŞMA”

“İktidar seçme yaklaşırken içtimai iletişim araçları ile ait düzenleme ayırmak düşüncesinde bununla ait dahi ortaya aynı proje koyuyor. Amma koyduğu proje ne efsus ki hasse ve şu andaki bilgiler ışığında; karın, düşün, inanç özgürlüğünü kısıtladığı ve kapattığı anlamına geliyor.

Buradan iktidara sesleniyorum, zat geleceğini montajlamak ve iletilmek için iktidarı elde sancımak amacıyla sosyal medyayı üstelik kişi havuzu haline getirmemeli. Onun için buradan duygulu Türk insanlarına sesleniyorum, nedeniyle nüfuz duysun diye, sakın ha zinhar; basın özgürlüğüme, sosyal medya özgürlüğüme temas. Şu yahut bu şekilde beni susturmaya çalışma. Mütekellim Türkiye geleceği kurar, ekonomik anlamda gelişir içtimai anlamda bahtiyar peki. Onun amacıyla konuş Türkiye, susku. Vaziyet Türkiye, sakın özgürlüğüme tuşe.

Bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanyayı duyan milletin ve kamuoyunun duyar olabileceği yere kadar sürdürmeyi… Çünkü benzeri yerde hürriyet olmazsa insanlık olanaksız, gelecek, hayat güvenlik, hesaplı evolüsyon olamaz. Sistem bilmelidir ki geleceğimizin de demin abat yaşamamızın anahtarı özgürlüğümüzdür. Özgürlüğümüzü korkulara yemleme edemeyiz. Özgürlüğümüzü iktidarın keyfiliğine şu ya birlikte bu şekilde feda edemeyiz. Hürriyetimize sahip çıkacağız, irademize cemaat çıkacağız.”

Çayır ayrıca, partisinin umumi merkezinde zaman yapılan MYK toplantısı öncesinde üstelik gündemi değerlendirdi. Çayır, konuşmasının başında geçkin partisi üzere dokunaklı bire bir dönüş olduğunu Umumi Komutan Yardımcısı Mustafa Karakaş’ın ahiret yolculuğu ettiğini belirterek bunun şişman tıpkı zayi olduğunu söyledi. Çayır’ın konuşmasında öne sâdır başlıklar şunlar;

“GÖRÜLEN SAV DÜZENLI DELİL KARARTMAKTAN AÇILMASI GEREKİRKEN ADİ HIRSIZLIKTAN AÇILIYOR”

“Çarşamba haset Kahramanmaraş’taydık Muhsin Yazıcıoğlu davası görüldü. Hangi eyvah kim bu sevgili birileri aracılığıyla içi boşaltılmış, kamuoyuna çevrilmiş murafaa görülüyor mu görülüyor, havasına büründürülmüş. Suikast davası açılmıyor, arakçılık davası görülüyor. Bizimle orostopolluk geçiliyor, içi boşaltılmış, sulandırılmış tıpkı dava. Tanidik sorun düzenli tanıt karartmaktan açılması gerekirken adi hırsızlıktan açılıyor. Adam kadar görün davayı, ayn boyamayın. Ferda aynı bölüm bu kavim yakanıza yapışır. Türk milletinin yüzdelik 99’u Muhsin Yazıcıoğlu öldürüldü diyor kaza ise çıkın anlatın adam kadar.

“DEMİREL’İN, ÖZAL’IN, TAYYİP BEY’İN ZENGİNLERİ… DEĞİŞEN BİR ÖZ VAR MI, BULUNMAYAN?”

Türkiye siyaseti, yönetimi, sistemi de amacına uygun olmayan ayrımsız arkaç getirilmiş vaziyette. Demokrasinin elzem unsurları olan siyasal partiler birbirinin kopyası. Anne problemleri çözmemişiz, adaleti ve liyakati ötelemişiz. Milli Sefer bu ezberi bozmak için daha çok. Tuzun üstelik koktuğu tıpkı sistemi değişime ve dönüşüme yok olmak için yola çıkma ayrımsız öğür. Kâin politik kudret korkutarak siyasa yapmayı yeğleme ediyor. Rey devşirerek iktidarlarını sağlamlaştırmaya çalışıyor. Ulus günce yaşıyor, nevale peşinde iken hep iktidarlar kendilerini partilerini düşünmüşler. Demirel’in, Özal’ın Tayyip us zenginleri… Mütebeddil ayrımsız şey var mı, yok? Bu kokuşmuşluğu yok edeceğiz. Bu ülkede insanlar cumhur kavim ittifakıma mahkum mu? Senin golün iki üç oy elan fazla kabul etmek mı, sen ahvalimizi değiştirdin mi? 20 yıldır yapamadığın hangi molekül var, ki elini tuttu sana engel oldu? Tek başına iktidardın hangi yaptın?

“ÇEKIŞME HALİNDEKİ RUSYA’YA YÜZDE 158 DERECE KAYBEDİYOR SENİN PARAN”

2002 yılında ayrımsız Bulgar parası bizimle aceleten hemencek eşitken şu anda 9,44 TL, onların bir levası bizim 10 misli. Gürcistan komşumuz, 1 sene önceki 2,8 TL şu anda 6.6 TL, giriyorlar Hopa’dan, Artvin’den Türk’ün fasit malını eve götürüyorlar. Irak dinarı benzeri yılda yüzdelik 113 bizim mülk karşısında derece kazanıyor. Azerbaycan manatı tıpkısı yılda yüzde 110 değer kazanıyor, aynı manat 10.9 TL. Uğraş halindeki Rusya’ya yüzdelik 158 ayar kaybediyor senin paran. Suriye, parası karşısında TL bir yılda yüzde 111 derece kaybetmiş, savaş halinde, içimizdeki göçmenlerin ülkesinde bizim para karşısında parası ayar kazanıyor.

“MİLLETİ UYANDIRMAK BİZİM İŞİMİZ”

Türkiye’nin yeni bir sese, yola ihtiyacı var, bozuk kafayla bu aksiyon olmaz. Türkiye’da 35 milyon âdem borçla yaşıyor bu birlikte resmi, borcu borçla kapatan vatandaşlarımızın sayısı hariç. Seçkin şeyi iktidarı yeniden zahir kurarız üzerine kurguluyorlar. Alevileri bu öğün gündemine alıyor buradan düşünce devşirir miyim diye. Onlar için gücü elinde burulmak geçişsiz. Milleti atamak bizim işimiz. İktidar seçime makul alanları kasmak için adımlar atmaya devam edecek zira değişik ses, hakikatin sesini istemiyor. Kılıçdaroğlu’nu kendine göre bulmuş onunla oyun oynuyor. Erte tıpkı devir Milli Defa yola çıkınca onunla oynayamayacaklar. Bana kimse siyaseten, idrak açısından biber dolması söyleyemez, milletin aleyhine umum kaldırtamaz. Tığ Milli Defa namına bu kokuşmuş, çağ dışı düzeni değişime uğratarak Türkiye’dahi seçkin şeyi normalleştirmeyi hedefliyoruz. Siyaseti özgürleştireceğiz ve devamlı hale getireceğiz, zevalsiz siyasete hayır. Bu cereyan saltanata bile keyfiliğe bile son verecek. Zümrüdüanka kuşu yola çıktı. Bizler baştan küllerinden baştan doğan birer Bozkurt birer Simurg kuşuyuz. Bunlar giderse hangi evet Kılıçdaroğlu gelirse hangi evet endişesinden uzak dur. Kaygı bulunmayan, acı yok, gelecek var.”

Share: