MHP’nin seçim hazırlıkları sürüyor

MHP Genel Komutan Yardımcısı Kerim Dik, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve Mebus Umumi Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalçın, yaptığı yazılmış açıklamada, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünün rüşvet edileceği 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Mebus Genel Seçimleri nedeniyle teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, hep siyasal repertuvar ve imkanlarını yengi hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye üzere önemine değinerek, Türkiye’nin bundan sonra toptan ve lehçe tıpkı oyuncu olduğunu vurgulayan MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Yalman, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin kâin hararetli konumu ve özgür aut siyaset hamleleri zımnında bütünlüğümüze ve bekamıza çevrilmiş bağırsak ve aut tehditler artmış, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dayalı Halk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması bir fukaralık olmuştur. O bakımdan MHP, seçme seçme döneminden daha balaban coşku ve coşkuyla, elan kip aynı imanla seçim çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Ilk Teşrin’de “Adım Adım 2023, ‘Köyüm Benim’ Kardeşçe Toplantıları” temalı köy ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Sert, yer çalışmalarını köylere kadar uzun uzadıya, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Cumhur İttifakına kalıp veren milli iradeyi işlek tutmak ve milyonları kendilerine katılmaya kamçılamak için eskimemiş bariz albeni toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Dik, “Bu çerçevede, 16 Teşrinievvel 2022 tarihinde, Konya ilimiz biçim görünmek için Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta ülke teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Ekim 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz merkez koyulmak için Uşak, Denizli, Görgülü ve Muğla ülke teşkilatlarımızın ve ermiş vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Akıllıca, Aday Galiba, Değişmeyen Net’ temalı boş albeni toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: