MHP heyeti, Şebinkarahisar’da “Yavaş Yavaş 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ifham ve Tavzih” toplantısı kombinasyon edildi.

MHP Ankara Mebus Erkan Haberal, Belediye Hars ve İş Merkezi Konuşma Salonu’nda planlı toplantıda, Cumhur İttifakı kendisine yaptıklarını anlattı.

Cumhur İttifakı’nın bugüne kadar “yapamaz” denilen gelişigüzel şeyi yaptığını tamlayan Haberal, “Halk İttifakı’nın ne yaptığını biliyorsunuz. Cumhur İttifakı Türk bayrağını arz yükseğe çıkartıyor. Azerbaycan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Katar’da, Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’in hepsinde, Bosna’da, Sırbistan’da ve Almanya’da Türk bayrağını sunu yükseğe çıkartıyor.” diye niteleyerek konuştu.

Haberal, Cumhur İttifakı kendisine seçmenlerinin verdiği desteğe ziyadesiyle layık olmaya çalıştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Biz bu inançla kâh şeyleri yaptığımıza inanıyoruz. Yaptık mı? Yaptık. Sizin sayenizde yaptık. Karabağ ferasetsiz alındı mı? Makbuz, her yerde söylüyoruz. Gökçe Yurt dedik mi? Dedik. 12 adalara bayrağımızı diktik mi? Diktik. Açamazsınız dedikleri Maraş’ı Kıbrıs’ta açtık mı? Açtık. Giremezsiniz dedikleri Suriye’ye girdik mi? Girdik. Bir şekilde ‘Yapamazsınız, orada Barzani var, Amerika var.’ dedikleri Şimal Irak’a girdik mi? Girdik. ‘Libya’da ne işiniz var?’ dedikleri Libya’ya gittik. Onun sayesinde yaptığımız anlaşmayla aynı kıta sahanlığı anlaşması yaptık. Onun yardımıyla gemilerimizle yer yağı arıyoruz. Yapamazsınız dedikleri değme şeyi yaptık.”

Halk İttifakı’nda DOĞRU Tümen ve MHP ortada tıpkı ülkü olmadığını vurgulayan Haberal, “Dört yılı sabık süredir Topluluk İttifakı’nda DOĞRU Parti ve MHP ortada arz ufak benzeri yük duydunuz mu? Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Umumi Başkanımızın arasında bildirme ufak tıpkı sıklet duydunuz mu? Bilcümle ‘yürü’ dedik, hançer gibi saplandık hep hainlerin yüreğine. Amma Topluluk İttifakı yaptı bunu, sizin sayenizde yaptı.” diye konuştu.

Toplantıya, MHP Kütahya Mebus Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Bağımsız Milletvekili Bayraktar, Yanardağ Dudu ve Musa Alelade ile Şebinkarahisar Şehremini Ömer Şentürk, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, SELIM Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Tasavvur Bölük, mahalle ve karye muhtarları ile partililer katıldı.

Share: