Metrobüs kazasının yaşandığı akşam ezanı konserde olduğu argüman edilmişti! İmamoğlu’nun Davutoğlu’nu ziyarette olduğu ortaya çıktı

Geçtiğimiz gün İstanbul Avcılar’de 4 metrobüsün çarpıştığı kaza nedeniyle etraf çekişme alanına döndü. Kaymakamlık dolayısıyla 117 vatandaşımız yaralanırken, kazadan dakikasında önceki kaydedilen metrobüs kamerasında şoförün fenalaştığı ve “Yara oluyorum, ambulansı arayın” dediği duyuldu.

KONSERDE OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Ülke gündemine oturan kaymakamlık sırasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun uzun müddet ortalarda görünmemesi ve aynı açıklama yapmaması dikkat çekmişti. İddialara bakarak kazanın olduğu saatlerde İmamoğlu 4,5 saat Kemerburgaz Şehir Ormanı’nında dinleti izlemişti.

DAVUTOĞLU’NU EVİNDE ZİYARET ETTİ

İmamoğlu’nun o akşam ki programına vasıl Odatv, İBB Başkanı’nın cuma namazı akşamı saat 18:00 sularında Kemerburgaz Site Ormanı’nda danışmanı Ertan Kader ile buluştuğunu öne sürdü. İmamoğlu’nun orada bulunması ise ana programına andıran bir gestalt olmasından ekolojik ortam. İBB Başkanı kazanın haberini burada alıyor fakat kendisinin bölgeye gitmesinin çalışmaları münasebetsiz etkileyeceğini fikren Kemerburgaz’birlikte kalıyor. Sonrasında ise temel buluşma namına, yani Ahmet Davutoğlu’nun oraya çok geçenlerde ayrımsız konumda bulunan Göktürk’teki evine gidiyor.

GÖRÜŞMENİN ARDINDAN YARALILARI ZİYARET ETMEYE GİTTİ

Davutoğlu’nu ziyaretini saat 22.00 kabilinden tüketici İmamoğlu ondan sonradan de metrobüs kazasında yaralananları kavramak için Avcılar’a geçti. Peşi Sıra da olay yerinde son durumla ilişkin bilgelik aldı. İBB Başkanı elan sonradan sosyal iletişim araçları hesaplarından hastane ziyaretini şu ifadelerle paylaştı: “Bu akşam İstanbul’üstelik hepimizi üzen benzeri kaymakamlık yaşadık. Yaralı vatandaşlarımızı hastanede ülfet ettim. Bütünü iyileşene kadar bize can. Kaymakamlık nedeniyle oluşan aksama dolayısıyla mecmu hemşehrilerimden açık açık bozukluk dilerim.”Share: