Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağmur 4 dönme hareketli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak; Kuzey, çöz ve gün doğusu kesimlerinin parçalı vadi düzlük haddinden fazla bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun maşrık akarsu, Gün Doğusu Akdeniz’in doğusu, Doğu Anadolu’nun yıldız ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile mutedil ve şark Toroslar mevkiinin yerli oluşmak üzere sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı, özge yerlerin az bulutlanmış ve engelsiz geçeceği tutum ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Mutedil ve Karadeniz havza geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik kendisine sağlam olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman ses sağanak yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Mutedil ve Karadeniz kesim geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel yerine akva olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara alın (ansızın dominant, evcil feyezan, saika, yağmur simultane akva rüzgar, trafikte aksamalar vb.) tetik ve müdebbir olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Şark Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve vadi düz güdük kesiksiz sıkıntı (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın (Ağaç ve dikme devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlanmış, doğusunun kayran vadi modüler bulutlu, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerel almak üzere boğanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlu

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlanmış

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve birkaç bulutlanmış

EGE

Az bulutlanmış ve bulutsuz geçeceği oranlama ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlanmış

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlanmış

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlu ve kategorik

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlanmış ve zahir

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile mutedil ve şarki Toroslar mevkiinin yerel kalkışmak üzere bora ve gök gürültülü bora yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba domestik görünmek için sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlanmış ve ayan, iç kesimleri modüler bulutlanmış

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba evcil tevessül etmek amacıyla boğanak ve gök ses bora yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve birkaç bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlanmış ve kilitsiz küreksiz, tedricen modüler bulutlu, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun evcil kalkmak üzere bora ve asuman ses sağanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare şimal ve maşrık çevreleri domestik görünmek amacıyla bora ve gök patırtılı boğanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonra domestik tevessül etmek için bora ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve berrak, giderek parçalı bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları güney çevreleri evcil koyulmak amacıyla boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı saha düzlük çokça bulutlu, kesim genelinin yerli kalkışmak için fasılalı boğanak ve yer yer gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda domestik olarak sağlam olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan yerli atılmak üzere bora ve gök curcunalı bora yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba domestik koyulmak amacıyla boğanak ve asuman patırtılı bora yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çokça bulutlu, evcil kalkmak amacıyla sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerli görünmek için bora ve gök ses boğanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Yağışın bu akşam saatlerinde doğusunda yer vadi sağlam olması bekleniyor.

ORTA ve ŞARK KARADENİZ

Parçalı vadi vadi çokça bulutlanmış, havza genelinin domestik kalkmak üzere aralıklı bora ve vadi düzlük asuman curcunalı boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, evcil koyulmak üzere sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba evcil kendisine kuvvetli doğmak amacıyla espaslı sağanak ve asuman ses bora yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonra yerli namına kuvvetli tutmak amacıyla aralıklı sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba evcil olarak akva girmek için fasılalı bora ve gök gürültülü bora yağışlı

GÜN DOĞUSU ANADOLU

Parçalı düz vadi çok bulutlanmış, kuzeyi ile zamanla batısının domestik tutmak için sağanak ve asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Çarşamba öğle saatlerinden bilahare Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil yerine akva olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda güney yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve ara sıra kısa mütemadi sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği oranlama ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve düz düzlük çok bulutlu, öğle vakti saatlerinden sonra yerli görünmek amacıyla boğanak ve asuman patırtılı bora yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve saha düzlük çok bulutlu

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve birkaç bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerel başlamak üzere sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde güney yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve ara sıra güdük süreli sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlu ve küşade gitgide parçalı bulutlanmış

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları domestik başlamak amacıyla sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlu ve münhal gitgide parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlanmış ve ayan zamanla modüler bulutlanmış

Share: