Meslek çağındaki çocukları amaç alıyor! İşte imtina etmek yaratıcı esrarlı hastalığın 4 belirtisi var

Streptokok hastalığı olarak da bilinen ve İngilizcede “Strep A” adına bildik çor yüzünden akıbet günlerde 6 çocuğun yaşamını yitirmesi arsıulusal kamuoyunun gündemine oturdu.

YÜKSEK ORANDA ÖLÜMCÜL

Özellikle kollar beyninde haddinden fazla degaje olan ve erdemli oranda ölümcül olan bu hastalık yüzünden sonuç günlerde İngiltere’birlikte 5, Galler’birlikte ise 1 bala yaşamını yitirdi. İngiltere’deki ölümlerin Londra, Surrey ve Buckinghamshire’da meydana geldiği belirtildi. İngiliz medyasında saha kayran haberlerde yaşamını yitiren çocuklardan şu temel kadar vakit kaybetmeden ikisinin isminin açıklandığı belirtilirken bunlardan birinin dört yaşındaki Muhammed İbrahim Şanlı olduğu diğerinin ise Galler’bile zinde Hannah Roap olduğu kayıtlara geçti.

4 YAŞINDAN PESPAYE FÜRU İÇİN ELAN TEHLİKELİ

Dört yaşından amiyane çocuklarda bu hastalığın 5 itmam daha öldürücü olduğu belirtilirken, antibiyotik kullanımı ve er müdahale ile hastalığın geçme ihtimalinin da erdemli olduğu kayıtlara geçti.

HASTALIĞIN 4 ÖNEMLİ BELİRTİSİ VAR

İngiliz medyası, çocuklarda tanıdık bu hastalığın belirtilerini üstelik sıraladı. Belirtiler ortada geçit ağrısı, yanaklarda kızarıklık, faziletkâr zehir ve adale ağrısı bulunuyor. Bu belirtilerin yaklaşık 1 hafta sürdüğü açıklanırken, fütur, kulak enfeksiyonu ve ciltte kızarıklık görülmesinin bile öne sâdır âraz olduğunu duyurdu.

5 BÖLÜM İÇERİSİNDE KENDİNİ GÖSTERİYOR

Bakterinin bulaşmasından sonraları çocukların iki ile 5 zaman ortamında hastalandığına dahi ilgi çekildi. Vasıta üstünde beyaz zehir pamukçuklar oluştuğu birlikte kaydedildi.

Share: