Mesai ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin ile YANLIŞSIZ Parti’li Saika, Antalya’da STK temsilcileriyle buluştu

Iş ve Içtimai Güvenlik Bakanı Vedat Bilimci ile YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkan Vekili Binali Saika, Antalya’bile STK temsilcileri ile tıpkı araya geldi.

Dokuma Park’taki Antalya Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vekil Bilim Adamı, bakir tür koronavirüs sürecinin yarattığı tahribatla uğraşan dünyanın Rusya- Ukrayna Savaşı’nın etkileriyle birlikte yüz yüze kaldığını söyledi. Dünyadaki konuşu sistemin bu büyüklüğünde er dalgalanıp kırılacağını kimsenin tahmin etmediğini rapor fail Bilim Adamı, hakeza aynı dünyada karışık da olsa Asya’nın bir yükselişine tanıklık edildiğini vurguladı.

Türkiye’nin dünyadaki konumunun farklılaştığını dile getiren Bilgin, şunları kaydetti:

“Türkiye, 100 sene ilk Gazi Paşa’nın liderliğinde emperyalizme karşı önce savaşı kazandı. Çanakkale ve takiben mevrut Milli Mücadele ile Günindi sömürgeciliğinin sonunu getiren aynı sürecin başlangıcını gerçekleştirdik. 100 sene sonra ayrıksı bire bir öz yapıyoruz. Gün Batısı’nın önceki kıtlık sorununu çözdük, hububat koridorunu açarak. Orta Doğu’de çakozlamak istedikleri felakete engelleme ettik. Akdeniz’den Türkleri kovmaya müteharrik tıpkı operasyonu engelledik. Türkiye bakir ayrımsız konumda bulunuyor. Bu manzara nedir? Türkiye hızla sanayileşiyor. Dünya ticaretiyle bütünleşmiş oldu. Dünyada para satmadığımız vadi bulunmayan. Türkiye’da üretilmeyen ayrımsız eser bulunmayan. Türkiye nükleer teknoloji ile tanışıyor. Krizin meydana getirdiği dengesizliğin istikrarsızlığın istikrara dönmesi üzere savaş diyoruz. Hep bunları yaparken Türkiye demokrasi içiresinde kalkınma mücadelesi veriyor.”

YANLIŞSIZ Parti Umumi Başkanvekili Binali Sebep da Antalya’nın üreten ayrımsız şehir olduğunu ve buradaki STK’lerle buluşmanın şanlı olduğunu belirtti. Dünyadaki gelişmiş ülkelerin ürkü halinde olduğunu tabir fail Saika, şöyle konuştu:

“Artık dünyada baylanlık hicret etmeye başladı. Geçtiğimiz 50 yılda doğudan batıya muhaceret ediyordu, demin batıdan doğuya akilane hicret ediyor. Nedeniyle onun paniğini yaşıyorlar. Pandemi ve sonrası yaşananlar Batı dünyasında mütekâmil ülkelerde maneviyat bozukluğuna etken oldu. Bu global krizler Türkiye iri ayrımsız punt doğurdu. Bunu görmemiz geçişsiz. Gelecek yüzyıl Türklerin yüzyılı olacak. Bunu ferah ferah söyleyebiliriz. Bilcümle Kafkasya, Orta Şark, Balkanlar, merkezi Asya Türkiye’ye bakıyor. Türkiye’nin duruşuna bakarak kendilerini ayarlıyorlar. Sorumluluğumuz kendi ülkemiz milletimiz ile sadık değil. Çokça balaban bir coğrafya ile haddinden fazla nazik tıpkısı zat ile sınırlanmış.”

Türkiye’nin öneminin farkına vasıl, emperyal hedefleri tehlikeye düşenlerin planlarını imdi gizlemediğini dile getiren Yıldırım, “Tığ üstelik kendi planlarımızı Türkiye’nin, milletin geleceği amacıyla hayata geçirmeye kararlıyız. Bu, ekincilik, uran, ticaret, malumat, akademi, üniversiteler, spor camiası, yani toplumun hep katmanlarının ahali ele vererek yapacağı bir savaşım.” dedi.

Share: