‘Mermer alışverişinden kar vereceğim’ yalanı ile milyonluk cılız

Afyonkarahisar’de mermer gurur satımı yapacağı bahanesi ile 50’ye andıran kişiyi kestirmece 2 milyon 700 bin TL dolandırdığı kanıt edilen infaz esirgeme memuru, polisin liyakatli takibi ile yakalandı. Mahkemeye sevk dilen zat tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, şehir merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, uygulama koruma memuru adına kamuda fariza yapan H.N. (33) isimli kişi, hareket yerindeki arkadaşları ilkin koyulmak üzere çevresindeki kişilerden ‘mermer alışveriş işi yapacağız, size da kardan pay vereceğim’ söylemi ile mülk toplamaya başladı. Bire Bir süre sonraları S.K., isimli şahısta bu söyleme inanarak H.N.’nin karısı S.N., namına değişik zamanlarda264 500 TL mülk gönderdi. S.K., tıpkı müddet sonradan H.N. ve karısı S.N.’ye ulaşamayınca hareket yeri ile bağlantıya geçmeye çalışsa de bunda muvaffakiyetli olamadı. H.N.’nin 17 Kasımdan bu yanan iş namına gelmediğini ve kendisi üzere hareket arkadaşlarının üstelik H.N., marifetiyle mağdur edildiği bilgisini düz S.K., soluğu savcılıkta aldı.

Dolandırılan kişilerin balaban çoğunluğu infaz himaye memuru

S.K.’nın şikayeti konusunda harekete geçen Afyonkarahisar İl Itimat Müdürlüğüne kapalı ekipler yaptıkları incelemede S.K., üzere kıygın olan yaklaşık 50 kişiden 13’nün ifadesine başvurdu. Mağdurlardan şişman çoğunluğunun ise H.N.’nin kendisi kabilinden yürütüm esirgeme memuru oldukları ve cezaevinde fariza yaptıkları belirtildi. Soruşturmayı derinleştiren ekipler H.N.’nin tıpkısı yöntemle piyasadan kısaca 2 milyon 700 bin TL servet topladığını tayin etti. Şahsın peşine sakıt ekipler şüpheliyi Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yakalayarak gözaltına aldı. H.N., işlemlerinin peşi sıra sevk edildiği murafaa tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. – AFYONKARAHİSAR

Share: