Merkezefendi Şita Spor Okulları Kayıtları Başlıyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından avrat, yavru ve gençlerin sporla çöz içe olmalarını nail olmak amacıyla planlı kış spor okullarının eskimemiş aktarılma ağırşak kayıtları başlıyor.

Merkezefendi Belediyesi, spora ve sporcuya bindi olmaya devam ediyor. Basket, futbol, uçan top, alan topu, satranç ve hatır oyunları, pilates, zumba, badminton, robotik kodlama, cimnastik, umum oyunları, fitness ve güreş branşlarında verilecek olan kursların kayıtları başlıyor. Kış spor okulları kayıtları, 20 Eylül Salı haset başlayıp 30 Ilkgüz cuma namazı gününe büyüklüğünde devam edecek. Vasıta işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra kurslar, 10 Ekim pazartesi günü başlayacak.

13 branşta açılacak kurslar, Selçukbey Spor Eğitim Bilimi Merkezi, Alpaslan Spor Eğitim Bilimi Merkezi, Akkonak Avrat Çocuk Hayat Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Eş Bala Yaşam Merkezi, Gümüşçay Avrat Yavru Hayat Merkezi, Şemikler Sosyal Tesisleri, Sevindik Eş Yavru Hayat Merkezi, Sümer Karı Bala Yaşam Merkezi, Gerzele Satranç Terbiye Merkezi, Servergazi Avrat Çocuk Hayat Spor Merkezi, Karahasanlı Eş Bala Dirim Merkezi, Muratdede Kadın Çocuk Yaşam Merkezi ve Karaman Mahallesi Karı Yavru Dirim Merkezi’nde, ücretsiz yerine, ehlihibre eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek.

Basket 7-17 yaş, ayak topu 7-14 yaş, alan topu 7 yaş ve cisim, satranç ve beyin oyunları 5 yaş ve üst, pilates 16 yaş ve vücut, zumba 15 yaş ve cisim, uçan top 9-16 yaş, badminton 7 yaş ve vücut, robotik kodlama 6-12 gözyaşı, umum oyunları 9 yaş ve üzeri, cimnastik 4-12 gözyaşı, fitness 18 yaş ve eğin(kadınlar) ve güreş kursuna 7-12 gözyaşı arasındaki Merkezefendililer başvurabilecek.

Başvurular,  ‘https://www.merkezefendi.bel.tr’ adresinden yapılacak. Merkezefendililer, 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden dahi uzun bilgi alabilecek.

Share: