Merhum gazeteci Güneş’i fenomen günü arayan eski muhabir, yargılandığı davadan aklanma etti

Iri Angajman Partisi (BBP) Kurucu Umumi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile bu arada helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren gazeteci İsmail Gündüz ile görüngü haset HTS kayıtlarına bakarak telefon bağlantısı kurduğu belirleme edilen ve hile beyanda bulunduğu iddiasıyla için sevgili açılan sakat muhabir, yargılandığı davadan beraat etti.

Sivas 3. Temel Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık E.K. katılmadı.

E.K’nin avukatı ile Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve partililer duruşma salonunda amade bulundu, Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Kemal Çetince ise Kahramanmaraş’tan SEGBİS üzerinden duruşmaya katıldı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna yazılan müzekkerenin cevabının okunmasının ardından Cumhuriyet Savcısı verdiği mütalaasında, maznun E.K’nin müdrike sürecinde yaptığı savunmalarda istekle olduğunu belirterek, “yalan şahitlik” suçundan beraatini murat etti.

Duruşma böylelikle avukat Eksiksizlik Çetin, savcının mütalaasına ilgili dosyanın Kahramanmaraş’taki dosya ile birleştirilmesi ve düşünüm alınması üzere seçenek istedi.

Çetince, yaptıkları araştırmalarda civar ödemeli aramanın günde 5 defadan aşkın yapılamadığını anlatarak, “Maznun ile İsmail Tarih arasında 26-27 Mayıs ortada gerçekleşen konuşma şüphelidir. Ilçe olduktan sonra dolay ödemeli kontrol yapılması olabilir değildir. Hayatın macerasız akışına aykırıdır. Ana hakkındaki mütalaaya alın süre verilmesini istiyoruz. Mütalaayı kabul etmiyoruz. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

Duruşmaya benzeri müddet vuzuh veren murafaa heyeti, henüz sonra kararını açıklayarak maznun E.K’nin kanıt yetersizliğinden beraatine karar verdi.

Share: