Martir Piyon Üsteğmen Erkuş, memleketi Malatya’da sonuç yolculuğuna uğurlandı

Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde martir olan Yaya Üsteğmen Serkan Erkuş’un cenazesi, memleketi Malatya’üstelik toprağa verildi.

Şehit Erkuş (28) amacıyla Malatya Site Mezarlığı Mezarlık Camisi’nde planlı cenaze törenine ailesi, Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanı Deniz Üzüntülü, Milli Savunma Icra Vekili Yardımcısı Şuay Alpay, Malatya Valisi Hulusi Şahin, DÜRÜST Tümen Malatya milletvekilleri Öznur Kötürüm, Bülent Tüfenkci, Ahmet Şarap ve Hakan Kahtalı, 2. Kalaba Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Ferik Tuncay Altuğ, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Veysel Işıldar’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, askerlerin omzunda taşınarak tümden arabasına konuldu.

Vekil Acılı, şehidin annesi Suna Erkuş ve Milletvekili Öznur Kötürüm ile kol kolalama girerek top arabasının peşi sıra yürüdü. Kederli, şehidin annesi Erkuş’u avuntu etti.

Kız kardeşi Serpil Erkuş birlikte şehidin üniformasını giyerek tümden arabasının uğrunda kucağında abisinin fotoğrafını taşıdı.

Şehit Üsteğmen Erkuş’un naaşı Malatya Şehitliği’nde defnedildi.

Share: