Manisa yerel haberleri: Turgutlu Belediyesi’nin Sunu Büyük Yatırımı Sanayi Çarşısı’nın Temeli Atıldı

Turgutlu Belediyesi’nin en nazik yatırımı olan Endüstri Çarşısı Projesi’nin temeli planlı törenle atıldı. Şehremini Ciddi Akın, “Turgutlu’muzun kurtuluşunun 100. yılında kentimize bu mefret yatırımı kazandırıyor olmanın tarifsiz gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Temel atma törenine, CHP Takım Başkanvekili ve Manisa Mebus Hür Özel, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, CHP Manisa İl Başkanı Alicenap Balaban’ın beraberinde Akhisar Belediye Reisi Besim Dutlulu, Alaşehir Belediye Reisi Ahmet Öküzcüoğlu, Saruhanlı Şehremini Anlaklı Bilim Adamı, siyasi partilerin temsilcileri, Turgutlu Belediye Komutan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Cihan Erbaş, Mithat Bakire, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, stk, dernek ve bölüm başkanları, Turgutlu Belediyesi Kat Müdürleri ve personeli katıldı.

“SANAYİ ÇARŞISI PROJESİ 94 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA TURGUTLU BELEDİYESİ’NİN EN ŞIŞMAN YATIRIMI”

Endüstri Çarşısı Projesi’nin asıl atma töreninde müşavere özne Turgutlu Belediye Reisi Bunaltıcı Akış, “Uran Çarşısı projemiz 94 milyon TL’lik yatırımla Turgutlu Belediyesinin sunu şişman yatırımı. Turgutlu’muzun kurtuluşunun 100. yılında kentimize bu önemli yatırımı kazandırıyor olmanın tarifsiz gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“HEMŞEHRİLERİMİZ 30 YIL SONRADAN YENİDEN HİZMET DÖNEMİ İLE BULUŞTU”

Konuşmasında “31 Mart 2019’da Turgutlu’muzda bakir benzeri çağ başladı, hemşehrilerimiz 30 sene sonralari yeniden hizmet dönemi ile buluştu. Biz, göreve geldiğimiz önceki günden itibaren betona değil, insana, bu kentin bugününe, geleceğine envestisman yaptık, yapmaya birlikte devam ediyoruz” diyen Başkan Tehlikeli Akın, yapılan çalışmalar, hayata geçirilen projeler üzerine bilgiler aktardı.

Başkan Akın, ati dönemde Mustafa Eksiksizlik Mahallesi Taziyet Evi ve Bala Hars Tekellüm Merkezi, Urganlı Düğün Salonu, Cuma Pazarı, Selvilitepe Spor Salonu, Çepnidere ve Çepnibektaş Mahallelerine cemevi, halı kayran, dernek salonu ve haddinden fazla amaçlı salon, Selvilitepe Mahallesine cemevi ile ekin ve sanat merkezi, Boğaz Mahallesinde çıkmaz hayvanları için iyileştirme merkezi, ser ve efsanevi pazarı projelerinin kazandırılacağını dahi söyledi.

“TURGUTLU HALKI ARASINDA UMU BAĞI OLUŞTURAN BELEDİYE BAŞKANIMIZA CANIGÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDERİM”

Cumhuriyet Altını Umum Partisi Manisa Saylav Bekir Başevirgen, yaptığı konuşmada, “Yıllar sonra Turgutlu’muza sosyal demokrat belediyeciliği, popülist belediyeciliği yeniden getiren, yapmış olduğu hizmetlerle ve çalışmalarla Turgutlu halkı beyninde umu büyü oluşturan Uray Başkanımız Başbuğ Sakil Akın’a canıyürekten teşekkür ediyorum” sözleriyle Turgutlu Belediye Başkanı Kısık Akış’a, Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcılarına, Turgutlu Belediyesi Sedir Üyelerine ve personeline teşekkür etti.

Başevirgen, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Temas molekül güzel olacak demiştik; İstanbul’da, Ankara’dahi, 11 büyükşehir belediyemizde, Akhisar’üstelik, Alaşehir’üstelik, Saruhanlı’üstelik her husus çok güzelce olduysa Turgutlu’bile dahi rastgele madde haddinden fazla domuzuna oluyor ve haddinden fazla evire çevire olmaya de bitmeme edecek. Sanayi Çarşısı projesinin Turgutlu’muza aldatıcı olmasını diliyorum.”

“ÇETİN AKIN’IN BAŞARILARIYLA HAVA DUYUYORUZ”

CHP Manisa İl Başkanı Kerim Büyük ise “Ağır Akın, Başkanımın başarılarıyla çalim duyuyoruz. Bunaltıcı Akın Budun İttifakı’nın başkanı yerine sorumluluğunu genişlik gani şekilde namına getiriyor. Halkçı belediyeciliği yeryüzü iyi şekilde eden, milletle ahali ele olan, bölüt dokunan, kimsesizlerin kimsesi olan, sağlıklı, diyapozitif, hesap verebilir benzeri anlayışla belediyeyi başöğretmen Bunaltıcı Akın Başkanımıza ve tüm uray başkanlarımıza teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

“BAŞKANIMIZ VE EKİBİ TOPLUMSAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA SAHİP BİR BAŞKAN VE EKİBİ NE YAPIYORSA ONLARI YAPIYORLAR”

Uran Çarşısı Projesinin esas atma töreninde mütekellim CHP Ekip Başkanvekili ve Manisa Mebus Özgür Özel ise şunları söyledi:

“Turgutlu Belediye Başkanımız Kırıcı Akın ile Sanayi Çarşısı Projesinin esas atma töreninden önceki yürütülmekte olan projelerini inceledik. Birkaç metre yükselmiş binalar bekliyordum amma elan 6 ayı dolmamış olan Taziyet Evi ve Yavru Hars Laf Merkezi’nin Turgutlu Belediyesi’nin arı kaynaklarıyla, borçlanmadan ve birilerine getirim devşirmeden açım aşamasına geldiğini gördüm. Bunun amacıyla Turgutlu Belediyesi Meclis Üyelerimize, Şehremaneti Komutan Yardımcılarımıza, Turgutlu Belediyesinin çokça altın emekçilerine ve takımın kaptanı Başkanımız Ağırbaşlı Akın’a gönülden teşekkür ederim. Ağırbaşlı Akış Başkanımız ve ekibi, sosyal belediyecilik anlayışına sahip aynı başbuğ ve ekibi ne yapıyorsa onları yapıyorlar. Hem de şehremaneti meclisinde çoğunluğumuzun olmamasına, büyükşehir belediyesine giden projelerin büyükşehir belediye meclisinde çoğu ahit ferasetsiz çevrilmesi ya üstelik yabansı pazarlıklara maşa ediliyor olmasına rağmen var güçleriyle çalışıyorlar. Turgutlu’nun 30 yılı bulan bakım odaklı belediyecilik özleminin sonuç bulduğu bu süreçte, hizmet dönemin yüzdelik 70’i tamamlandı. Artan yüzde 30’luk dönemde belediyenin devam etmekte olan ve bölüm sonuna kadar yapılması planlanan projeleriyle dokunmadığımız mahalle kalmayacak. Bilcümle zorluklara karşın sonuç kademe ongun tıpkı noktaya getirdiğimiz hizmetleri ayrımsız buçuk yılın böylece çok şişman başarılarla taçlandıracağız.”

Sanayi Çarşısı Projesinin anne atma töreni, konuşmaların peşi sıra butona basılmasıyla sona erdi.

Share: