Manisa tutum haberleri… Ilbay Karadeniz Demirci OSB’nin evvel girişimci heyet toplantısına katıldı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Demirci Birleştirme Uran Bölgesi’nin (OSB) geçmiş girişimci yıldız bilimi toplantısına katıldı. Ilbay Karadeniz toplantı sonrasında Demirci Tarım Ürünleri Merkezinde incelemelerde bulundu.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Demirci ilçesinde Kaymakam Gıyap Kaya’yı musahabe etti. İlçede düzenlenen çalışmalarla ait bilgelik kayran Ilbay Karadeniz elan sonra 84 ha büyüklükteki alana yıpranmamış kurulan Demirci OSB’nin önceki girişimci yıldız bilimi toplantısına katıldı.

Toplantının açım konuşmasını fail Ilbay Karadeniz, OSB’nin Demirci ilçesine hoş olmasını dileyerek; “Demirci Kombinasyon Uran Bölgesinin gelişmesini sağlayacak haddinden fazla yüksek ayrımsız potansiyele ehil olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple burada böyle aynı çalışmanın başlamış olması haddinden fazla mehabetli. Alelhusus halıcılık sektörü ve besin endüstri başta almak üzere burada heybetli yatırımlar olacaktır. Bu birlikte Demirci’nin istihdamına büyük katkı sağlayacaktır. Buradaki soylu erki hareketliliğin ilçenin ihtiyaçlarının giderilmesini üstelik hızlandıracağını düşünüyorum. Demirci OSB’nin kuruluşunda emeği sabık herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Toplantıda Girişimci Heyet Başkan Vekilinin seçimi yapılarak Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu necip ve ihtiyat üyeleri seçildi. Derinti heves ve temenniler ile sona erdi.

Demirci Hükümet Konağı Güruh Salonunda gerçekleştirilen Demirci Birleştirme Endüstri Bölgesi Müteşebbis Heyetinin önce toplantısına Ilbay Yaşar Karadeniz’in beraberinde Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Demirci Kaymakamı Ademiyet Kayaç, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ve müteşebbis astronomi üyeleri katıldı.

Ilbay Karadeniz, Demirci Ekincilik Ürünleri Merkezini inceledi

Toplantının ardından Vali Yaşar Karadeniz Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı vasıtasıyla yayınlanan Galebe Kalkınma Ajansı Toplumsal Gelişmeyi Sübvansiyon Programı (SOGEP) çerçevesinde hayata geçirilen “Demirci Ekincilik Ürünleri Merkezi” inşaat alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalarda gelinen son ebat hakkında hikmet aldı.

Demircili çiftçilerin ürünlerinin henüz korunaklı ve kaliteli bir ortamda alıcı ile buluşmasını hatırlamak için 16 bin metrekarelik alan içerisinde 2 bin metrekaresi mecbur alandan oluşacak şekilde yapılan Demirci Tarım Ürünleri Merkezinde, Karı Kooperatifi birlikte kurulacak.

Ilbay Karadeniz antrparantez ilçeye sınırlanmış Kılavuzlar ve Tekeler Mahallelerini mülakat etti. Mahallelerde faal vatandaşlarla dostça edip kâm ve isteklerini dinleyen Ilbay Karadeniz, halk toplantılarını kimi zaman yaptıklarını söyleyerek bu toplantılara kurum müdürleri ile alay malay gittiklerini, talepleri ve varsa sorunları durumunda dinleyip hal tedarik etmek için çalıştıklarını tabir etti.

Toplantıda Kılavuzlar ve Tekeler Mahalle sakinleri bir tane bir tane alay alarak sorunlarını, istek ve taleplerini iletti. İletilen talepler karşı ilişik hava müdürlerine saraka verilerek sorunların çözümü ve taleplerin namına getirilmesi konusunda yapacakları çalışmalara ilişik bilgelik alındı.

Vali Karadeniz, Kılavuzlar İlkokulunu da ziyaret ederek mektepli ve öğretmenlerle sohbet etti. – MANİSA

Share: