Manisa marifet: Yunusemre’de kentsel inkılap başlıyor

Yunusemre Belediyesi’nin, 2 mahallede hayata geçirmeyi planladığı kentsel inkılap çalışması başlıyor. Projede evvel olarak Mutlu Mahallesi’ndeki adalet sahipleriyle kavil süreci tamamlanma aşamasına geldi. Bahtiyar Kent Sitesi ismini taşıyan projede önceki kazmanın çok yakında vurulacağı öğrenildi.

İlçede kullanım ömrünü bütünleyen konutların yenilenmesi üzere Yunusemre Belediyesi’nin hayata geçireceği kentsel transformasyon projesi başlıyor. 10,81 hektar büyüklüğündeki Lalapaşa ve Bahtiyar mahalleleri kentsel inkılap projesinin Mutlu Mahallesini havi 11 bin 534 metrekare imarlı alana topluluk 2. etabında adalet sahiplerinin yüzdelik 92’si ile itilaf imzalandı. Çokça geçenlerde ‘Mutlu Şehir Sitesi’nin inşaatlarına başlanacak. Uzun bire bir sürecin sonuna yaklaştıklarını ifade fail Yunusemre Şehremini Dr. Mehmet Çerçi, sürece ilişik bilgelik verdi.

Kısa müddet içerisinde ilk kazmayı vurmayı planladıklarını nâkil Komutan Çerçi, “Birinci derecede deprem kuşağında düzlük düzlük şehrimizde vatandaşımızın depreme dayanıklı, konforlu ve gündeş binalarda yaşaması için ayrıntılı süredir çalışıyoruz. Bu anlamda ilk yerine tasarruf ömrünü bütünleyen, kural dışı yapılaşmanın yoğunlukla düzlük aldığı, ulaşımın birlikte ağırlık olduğu Bahtiyar Mahallemizde kentsel dönüşüme başlıyoruz. Mutlu Kent Sitesi adına adlandırdığımız projede hak sahiplerimizin yüzdelik 92’si ile konvansiyon imzalandı. İnşallah bodur süre içerisinde üstelik geçmiş kazmayı vurmayı planlıyoruz” diyerek konuştu. – MANİSA

Share: