Malatya’da okul sporları adese altına makbuz

Malatya’da 2022-2023 bilgilendirme toplantısında okul sporları kovucuk altına alındı. GSB Yaz Spor Okulları projesinde 44 branşta, 77 bin sporcu yetiştirildi.

Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Bilimi Merkezi salonunda yapılan 2022-2023 Meslek Sporları Istimara ve Brifing Toplantısına, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, Milli Eğitim Bilimi Müdür Muavini Erhan Pelitoğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürleri, İl Milli Eğitim Bilimi İlçe Müdürleri, Okul Müdürleri, Okul Sporları Ofis Müdürlüğüne sadık Spor Uzmanları, Beden Eğitimi Öğretmenleri ve antrenörler katıldı.

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, okul sporlarıyla ilgili bilgiler aktardı. Kayhan, “Yaz boyunca GSB Yaz Spor Okulları projesinde 44 branşta, 77 bin sporcu yetiştirdik. 2022-2023 Yetişek ve Tedrisat yılında Ekol Sporlarına ego inanıyorum ki gine rekor tıpkısı katılımla ve balaban aynı coşkuyla tamamlayacağız. Bizler de Meslek Sporlarımızdaki faaliyetlerimizi elan dahi tasarruf etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 23 skor spor tesisimizi 15 okulumuza kazandırdık. Bunların içerisinde halı sahalar, basket sahaları ve alan topu kortları bulunuyor.

Özellikle tesisleşme noktasında Malatya’nın kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına seçkin yeri toyluk ve spor tesisleri ile donatarak Malatya’nın ast yapısını haddinden fazla canlı tıpkısı arkaç geldi” ifadelerini kullandı.

Yapımı devam eden spor tesisleri için hikmet nâkil Kayhan, “Bu tesislerimizin dahi yapımı tamamlandığında Malatya Spor madun yapısı haddinden fazla ama haddinden fazla zinde aynı noktaya erişmiş olacak. Bu alt yapıyı siz kızıl Beden Terbiyesi Öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz ile var gücümüzle fiilen hem ekol sporlarında hem dahi mahalli lig müsabakalarına tehlikeli benzeri şekilde katılarak birçok Avrupa ve Acun Şampiyonları yetiştireceğiz.

Her okulumuzun tıpkısı spor kulübünün olması gerekiyor sizlerden kulüpleşmenizi bekliyoruz. Şuan iki yüze mail spor kulübümüz var. Kulüp işlemlerini tamamlayanlara Cahillik ve Spor Bakanlığımızın maddi destekleri oldu olmaya dahi bitmeme edecek.

Malatya’bile sporun henüz iyi yerlere gelmesi üzere değme sene olduğu kabil nazik tıpkı fedakarlıkla çalışanları tebrik ediyorum” dedi.

Kayhan’ın konuşmasının peşi sıra 2021 – 2022 yılı Okul Sporları Değerlendirmesi ve 2022-2023 yılı Brifing Toplantısı yapıldı.

Toplantıda, Beden Terbiyesi Öğretmenlerine okul sporları müsabakalarına katılımın bittabi yapılacağı ile ilgilendiren lokma tatlısı yapıldı. Yapılan sunumda bu yıl yapılan yenilikler, Ekol Sporları Dalavere Sistemi, Talimatları ve özge kurallar üzerine bilgiler aktarıldı.

Meslek sporlarının sorunları ve hal önerileri gündeme getirildiği toplantıda, Beden Terbiyesi öğretmenleri kortej hakkı alarak konuşmalar yaptı. Henüz sonradan karşılıklı istifham-karşılık şeklinde konulara mesafe getirilerek güruh sona erdi. – MALATYA

Share: