Kuzey Kore’de azılı fenomen! Güney Kore dizisi izleyen lise öğrencileri idam cezası edildi

Cenup Kore merkezli Chosun Ilbo gazetesinin haberine göre, üç eş ortaöğretim öğrencisi Kuzey Kore ile Çin arasındaki sınıra mail aynı şehir olan Hyesan’da Cenup Kore ve Amerikalı TV programları izlerken yakalandı. Tutuklanan gençler amacıyla idam cezası verildi. İnfazın gerçekleşmesi acun basınında büyük bir reaksiyon ile karşılandı.

GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞIRKEN YAKALANDILAR

İdam edilen öğrencilerin Korece ve Amerikan göstergeç programlarının birkaç bölümünü izledikleri bildirildi. Görüntüleri arkadaşları ile tutmak isterken yetkililer eliyle yakalanan öğrenciler, 2020’bile çıkan yasa sonucunda ölüm cezası edildi.

2020’DE KANUN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Boşluk 2020’üstelik Kuzey Kore,Cenup Kore görsel-işitsellerini ithal fail yahut dağıtan herkesi idam fail kullanılmamış bire bir yasayı uygulamaya koydu. Dizileri izleyenlerin gözyaşı aralığının tezyifkâr olmasından dünya yasa, olmuş olmayanlar üzere da yürürlüğe girdi.

BU İLK DEĞİL

Yıldız Kore’nin vatandaşlarını Güney Kore dizileri izlediği için idam cezası ettiği ilk kat değil. Sabık sene, Ki Jong-un’un “kanser” kendisine tanımladığı K-popüler müzik videolarını izleyen yedi kişinin ölüm cezası edildiği haberi ortaya çıkmıştı.

Share: