Kumbarasında biriktirdiği parayı deprem bölgesine gönderen Bayburtlu minik Ömer: “Ayrıntılar üşüyor çok üzülüyorum”

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 10 mülk dahi yıkıma sebep olan depremin peşi sıra umum Türkiye arkalama üzere seferber olurken Bayburt halkı dahi hareket bölgesine yardımda bulunmaya devam ediyor. Kumbarasında biriktirdiği parayı deprem bölgesine gönderen Bayburtlu minik Ömer ise konuşmasında, “Kollar üşüyor haddinden fazla üzülüyorum” dedi.

Bayburt Belediyesinin başlattığı ve Bayburt halkının çetin deste gösterdiği kampanyada şimdiye kadar 25 kamyon arkalama malzemesi yola çıkarken Bayburtlu çocuk Ömer Gökalp Vazıh, kumbarasında biriktirdiği paraları bölgeye ulaştırılması amacıyla Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’ye tasdik etti. Minik Ömer’in bu hareketi kalpleri ısıtırken can anlar yaşandı.

Kumbarayı doğrulama kayran Belediye Başkanı Pekmezci yaptığı açıklamada Ömer Gökalp Aydın’yü bu hareketinden dolayı tebrik kartı ederek “Canan yavrumuz Ömer yaptığı anlamlı hareketle milletimizin hemen büyüklerinin değil çocuklarımızın de zor zamanlarda ulus olmanın gereğini düşünülerek büyüdüklerinin bir göstergesidir. Mecmu Bayburt halkının olduğu gibi Ömer’in da emaneti emanetimizdir. Depremzedelerimize sunu güdük sürede ulaştıracağız” İfadelerini kullandı.

“Füru üşüyor, ağlıyor çok üzülüyorum”

Televizyonda çocukların üşüdüğünü ve ağladıklarını görünce çok üzüldüğünü belirten Ömer Gökalp Aydınlık ise, kendisinin da onlara müzaheret etmek hesabına kumbarasında biriktirdiği bütün parasını bağışladığını söyledi. – BAYBURT

Share: