Kozmetik sektörü Antalya’da tıpkı araya geldi

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği (KÜAD) aracılığıyla düzenlenen 6. Arsıulusal Kozmetik Kongresi, bu sene “yeşil uyuşma” temasıyla Antalya’de başladı.

Belek Turizm Merkezi’ndeki tıpkı otelde gerçekleştirilen kongreye, tahminî 800 domestik ve yabancı akademisyen ile firma temsilcileri katıldı. 3 periyot sürecek kongrede, belde dostu ürünler, yeni trendler ve sektörün geleceğine ilgili konuların ele alınacağı oturumlar yapılacak.

KÜAD Kongre Başkanı Fuat Arslan, AA muhabirine, bu yılki kongreye katılımın sabık yıla göre henüz fazla olduğunu ve 8 ülkeden murahhas bulunduğunu söyledi.

Yerli ve yabancı katılımcıların Türkiye’deki ve dünyadaki eskimemiş trendleri kongrede tartışacaklarını aktaran Arslan, özellikle bu sene sürdürülebilirlik konusunun bilge olacağını belirtti.

Bu yılki kongrenin esas temasını “yeşil uzlaşma” kendisine belirlediklerini nâkil Aslan, “Devir adına kendimizi güncellememiz gereken bir döneme giriyoruz. Ekolojik dengenin baştan sağlanabilmesi yerine dünyada kimi yenilikler yapılıyor, sürdürülebilir politikalar hazırlanıyor ve belli stratejiler geliştiriliyor. Sektördeki firmalarımızı de bu konuda yönlendirmeye, kuma gösteri planı hazırlamaları üstüne eş olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Arslan, kongrede yerli ve ecnebi akademisyenlerin Türkiye’deki ve dünyadaki yıpranmamış mahsulat, trendler karşı değerlendirmelerde bulunacağını bildirdi.

Özellikle son dönemde tüketicinin taleplerinin değiştiğine bel fail Aslan, “Kozmetikte çevreye duyarlı mahsulat noktasında mütemmim çok alıngan. Kongre, kendisini güncelleyebilen, ileriki süreçte tüketicinin beklentilerine cevap verebilen markalar açısından balaban bire bir punt.” dedi.

Endemik nebat türlerinin birlikte sergilendiği kurultay, 3 Aralık’a kadar bitmeme edecek.

Share: