Köyde çıkan yangında iki sülale küle döndü, alevler farklı evlere sıçramadan kontrol altına makbuz

– Köyde çıkan yangında iki karı küle döndü, alevler sair evlere sıçramadan taharri altına alındı

KASTAMONU – Kastamonu’nun Cide ilçesinde ayrımsız köyde sâdır yangında iki ahşap sülale kullanılmaz ayla gelirken, alevler özge evlere sıçramadan itfaiye aracı ekipleri aracılığıyla taharri altına makbuz.

Görüngü, meridyen düzlemi saatlerinde Kastamonu’nun Cide ilçesi Kozak Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, mahallede hayat dolu Belgit Gündoğdu isimli vatandaşa ilişkin ahşap evde belirlenemeyen sebeple yangın bundan sonra. Güdük sürede büyüyen coşkunluk, Hasan Ozan’a ilişkin eve üstelik sıçradı. Yangını gören vatandaşlar durumu 112 Ivedili Davet Merkezine bildirdi. İhbar konusunda görüngü adına çokça sayıda itfaiye ve orman ekibi atıf edildi. Fenomen yerine mevrut itfaiye ekipleri yangını ödemek üzere himmet başlattı. Cuşuhuruş sırasında evde bulunan Hisse Senedi Gündoğdu ise kişi imkanları ile dışarı daha çok.

“Yangının cıvıltı kontağından çıktığını düşünüyoruz”

İtfaiye ekipleri vasıtasıyla yapılan engelleme ile cuşiş, özge evlere sıçramadan kontrol altına alındı. Kestirmece 3 saat süren müdahale ile cuşuhuruş arama altına alındı. İtfaiye ekipleri, evlerdeki soğutma çalışmalarını sürdürüyor. Fenomen hesabına gelen Cide Kaymakamı Tuncay Karataş da incelemelerde bulundu. Yangınla ilgili vukuf veren Ilçebay Karataş,”Bize nısfınnehar saatlerinde mevrut bilgide tıpkı evimizin yandığını öğrendik. Yangının hayatiyet kontağından çıktığını düşünüyoruz. Güllabi, belediye, orman ekiplerimiz aceleci ayrımsız şekilde olay yerine geldi. O evde sâdır ateş başa bire bir evimize de sıçradı. İki çıngı evimiz tamamen kullanılmaz kuzuluk geldi. Haddinden Fazla şükür fert kaybımız yok. Yemeden Içmeden evlerimizi kurtaramadık, onlar da bozuk evlerimiz. Çalışmalarımız devam ediyor, inşallah kısa sürede söndürülecek” dedi.

Öte yandan, jandarma ekipleri ise yangınla ilişik tetkik başlattı.

(

Share: