Konya’da “Yayalar İçin 5 Adımda Sakıncasız Gidiş Geliş” etkinliği düzenlendi

Konya İl Emniyet Müdürlüğü, trafikte geçici güvenliği üstüne farkındalık oluşturulma için “Yayalar İçin 5 Adımda Sakıncasız Trafik” etkinliği gerçekleştirdi.

Kültürpark’ta düzenlenen programda, polis güçleri ekipleri rüyet ve yürüme sakat vatandaşların eğreti geçidinden geçmesine apotr oldu.

Trafik Fal Şube Müdürlüğü ekiplerince vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Vali Yardımcısı Mehmet Vazıh, hedeflerinin vesile sürücülerine yayalara öğün ita alışkanlığını benimsetmek olduğunu söyledi.

Bunun için farkındalık çalışmaları yürüttüklerini belirten Işıklı, “Muvakkat yola adımını attığında önceliğin onun olduğunu sosyete bilincine yerleştirmek amacıyla bu etkinliği yapıyoruz. Etkinliğimizi model ilçe kaymakamlıklarımızı, İl Uyanık Komutanlığımız ve İl Inanma Müdürlüğümüzle beraber yürütüyoruz. Balaban olan bu etkinliğin gündeme taşınıp zihinlerde yer edinmesidir.” diye konuştu.

Etkinliğe katılan İl Itimat Müdürü Engin Dallı Güllü birlikte koluna giren kör vatandaşlarla geçici geçidinden geçti.

Ruhlu, “Parçalanmamış sürücülerin yayalarımıza, çocuklarımıza ve engelli kardeşlerimize özellikle özen etmesini istiyoruz. Şehir içi gidiş geliş kazalarında haddinden fazla sakil azalış var. Hele kişi kazalardaki azalış dikkati çekiyor. Bunu sıfıra indirmeyi hedefliyoruz ve herkesin hassas olmasını istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Share: