Konya’da MEVKA toplantısı yapıldı

Konya Valisi Vahdettin Özkan ile Karaman Valisi Tuncay Akkoyun Beyşehir’deki Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) umumi heyet toplantısına katıldı.

Özkan, ilçeye bakir atanan Ilçebay Mehmet Eksiksizlik Akpınar’ı makamında görüşme ederek tatlıca olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretin peşi sıra Özkan, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nde gerçekleştirilen MEVKA yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un üstelik katıldığı toplantıda, Konya-Karaman bölgesinin kalkınmasına müteveccih çalışmalar ve ajans faaliyetleri ele makbuz, savunma endüstri stratejisi çerçevesinde yapılan ve yapılacakların analizi yapıldı.

Toplantının peşi sıra Vali Özkan ve Akkoyun ile umumi heyet üyeleri, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nde fabrikayı gezerek incelemelerde bulundu, yetkililerden yürütülen çalışmalara ilişik bilgiler aldı.

Toplantıya, Özkan ile Akkoyun’un yanı sıra, Karaman Belediye Başkanı Cenk Sahtekâr, Karaman İl Umumi Meclisi Başkanı Eyyup Çayır, Konya Endüstri Odası Başkanı Memiş Kütükçü, MEVKA Umumi Sekreteri İhsan Bostancı ve hava uzmanları katıldı.

Share: