Konserde Baygıntı Geçirmişti! İzel’den Esenlik Durumuyla İlgili Izah Geldi

‘Özledim’, ‘İşte Yeniden’ ve ‘Dönmelisin’ kabilinden şarkılarla 90’lı yıllara kaşe vuran İzel-Polat-Ercan, 31 sene aradan sonraları gene bire bir araya geldi. 25 Ağustos’ta Kuruçeşme Açıkhava’da ilk konserlerini veren hayvan enstrüman grubu, geçkin akşam Muğla’nın Fethiye ilçesinde Babadağ Teleferik 1200 Metre Sahnesi’nde müzikseverlerin karşısına artık. Dinleti sırasında İzel’in baygıntı geçirmesi herkesi korkuttu.

Konserin son 10 serian, şarkısını seslendirdiği tam baygınlık geçiren İzel Çeliköz’ün yardımına, sahne arkadaşları Polat Erişçi ve Ercan Saatçi koştu. O anlar İzel-Polat-Ercan’ı dinlemeye gelen tıpkı seyirci aracılığıyla kaydedildi. Kulise götürülen 53 yaşındaki sanatçıya, etibba hemen engelleme etti.

İzel’in, Babadağ Teleferik bölgesindeki konserinden önceki yemek yemediği, bu nedenle şeker ve tansiyonunun düştüğü, yüksek rakımdaki oksijenin bile etkisiyle bayıldığı öğrenildi.

Ünlü şarkıcı İzel, yaşananların peşi sıra 128 bin takipçisi mevcut Instagram hesabından tıpkısı video paylaşarak, sahnede baygınlık geçirmesiyle ve afiyet durumuyla ilişkin izah yaptı.

“Merhaba canan bütün, umum sevenlerime sevgilerimi gönderiyorum. Evet amiyane ayrımsız inatçılık yaşadık” diyerek sözlerine başlayan adlı sima, şu ifadeleri kullandı:

“Haddinden Fazla evire çevire konserler verdik. Kuruçeşme derken bir anda Fethiye Babadağ’da zirveye, 1200 metreye çıktık. Ego oranın heyecanıyla, ‘burada zahir aynı konser yeri olabilir’ derken aşındırmak yemeyi unuttum. Benim hipoglisemim olduğu amacıyla ara sıra hayal öncesi bi şeyler atıştırmam gerekiyor, maalesef bu atıştırmayı yapmadığım üzere sahnede ufak tıpkı gerilim ve şeker hastalığı düşmesi yaşadım. Ama iki sunum kahramanım vardı; Çelik ve Ercan. Beni çabucak tuttular, yakaladılar. Orada yukarıda aynı engelleme yapıldı, aşağıda Fethiye devlet hastanesi, çok teşekkür ederim seçkin şeye baktılar.”

“YAKINDA GÖRÜŞMEK IÇIN”

“Yeniden dahi ‘Babadağ’da adamakıllı yere yarar mısın?’ deseler çıkarım, kemirmek yemeyi unutmadan” diyerek gülen İzel, sözlerini şöyle noktaladı:

“beraber bilcümle sevenlerime, sanatkâr dostlarıma, beni merak fail üzülen, iyice mesajlar gönderen herkese hem teşekkürlerimi iletiyorum; hem da beni zaaf etmeyin, çok iyiyim. Bomba gibiyim, bomba kabil güzel bi yerde dinleniyorum. Geçenlerde görüşmek için.”

Share: