Kocaeli yerel haberleri: Add Kocaeli Şubesi’nden Idareci Ünal Için Suç Duyurusu

DÜĞÜN GARDİYANOĞLU

Atatürkçü Bellek Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi, Kod Devrimi ile ait sözleri dolayısıyla AKP Kol Başkanvekili Yordamlı Ünal hakkında suç duyurusunda bulundu. Bölüm Başkanı Taylan Bingöl, “Yordamlı Ünal’ın sözleri, bire bir rapor özgürlüğü değil, Anayasa’mızın değiştirilemez maddelerine alın benzeri suçtur. Bire Bir zamanda çıkarmaya nüfuzlu oldukları dezenformasyon yasası kapsamında bile suçtur, çünkü hile bilgidir. Zımnında Cumhuriyet Altını savcılarını göreve nida ediyoruz” dedi.

Yordamlı Ünal, Kahramanmaraş 8. Uluslararası Pusula ve Ekin Fuarı’nda planlı konferansta, “Tarihteki genişlik anif kültürel devrim Türkiye’de yaşanmıştır. Bilfarz Fransız Devrimi, her şeyi yıkmıştır ama lügate dokunmamıştır. Tekrar genişlik sert devrimlerden aynı tanesi, Mao’nun Çin firez devrimidir, lügate dokunmamıştır. Ama maatteessüf aynı kültür devrimi olarak Cumhuriyet Altını, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün hatır setlerimizi bulunmayan etmiştir” demişti.

ADD Kocaeli Şubesi Başkanı Taylan Bingöl ve topluluk üyeleri, bu sözleri dolayısıyla bugün Dirayetli Ünal üzerine Kocaeli Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun peşi sıra adliye önünde izah eden Bingöl, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Altını karşıtı ve Türkçe düşmanlığını itiraf eden AKP’li Mahirane Ünal, 20 yıldır Cumhuriyet Altını’imiz sebebiyle nüfuz olan AKP hükümetinin grup başkanvekilidir. Bile Cumhuriyet Altını ve Türki düşmanlığını kabul etmek üzere seçtiği kütle, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Cumhuriyet Altını’i birey ettiği Türk gençleridir. Cumhuriyet’in Kod Devrimi, Dil Devrimi ve aydınlanma mücadelesi, bilimi ve eğitimi bir azınlığın ayrıcalığı olmaktan çıkartıp bilcümle millete kazandırmıştır. Bu devrimlerle millet bilincini kazandık, emperyalizmin seçme soy saldırısını defettik. Cumhuriyet’imize alın içeriden ve haricen ati tamam saldırılara cebin birlikte esasen bu devrimlere sımsıkı tutunacağız. Hepimizin bildiği üzere anti Atatürkçü cebin ihtilalci ufuk lüzum memurları ile lüzum valileri ile gerekse Türkiye Nazik Kavim Meclisi’mizdeki uzantıları ile rastgele seferinde toplumumuzun nabzını yoklamak üzere ayrımsız cümleler kuruyor.

MAHİR ÜNAL’IN SÖZLERİ, BİR İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL, ANAYASA’MIZIN DEĞİŞTİRİLEMEZ MADDELERİNE KARŞI BİR SUÇTUR”

Kocaeli Valisi örneğinde gördüğümüz kabilinden, bu girişimlerin sonucu takkadak U dönüşüdür. Bu dönüşlerde yer balaban behre ise zaman burada toplanan siz altın vatanseverlerin korkmaksızın azimli ve kibirli duruşudur. Yargının ülkemizde geldiği nevmit kapsam elbette bizleri kaygılandırıyor fakat Cumhuriyet Altını’imize cebin işlenen suçların arz azından günümüzde kayıt altına alınması, baştan inşa edilecek olan Atatürk Türkiye’sinde şişman önem kazanmaktadır. AKP Kol Başkanvekili Maharetli Ünal’ın sözleri, tıpkısı anlatım özgürlüğü değil, Anayasa’mızın değiştirilemez maddelerine alın tıpkısı suçtur. Benzeri zamanda çıkarmaya erkli oldukları dezenformasyon yasası kapsamında dahi suçtur, zira hile bilgidir. Dolayısıyla Cumhuriyet savcılarını göreve çağırma ediyoruz.”

Share: