KMTSO Başkanı Balcıoğlu: “Ne batan, ne birlikte iştirakçi çıkaran firmamız var”

KMTSO Başkanı Balcıoğlu: “Ne batan, hangi de işçi çıkaran firmamız var”

Delimsirek Balcıoğlu, ihracatın, üretimin arttığı, bakir araba siparişlerinin alındığı tıpkısı dönemde esassız duyum yapıldığını belirtti

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Delicesine Balcıoğlu, ihracatın, üretimin arttığı, kullanılmamış makine siparişlerinin alındığı benzeri dönemde, “Nesiç batıyor Kahramanmaraş batıyor” şeklinde sâdır haberlere öz saygı edilmemesini istedi.

Başbuğ Balcıoğlu, Kahramanmaraş’taki fabrikaların kapatıldığına yönelik çıkan haberlerin domates dolması olduğunu söyledi.

Uluslararası Nesiç Makinaları Fuarında gazetecilere açıklamada kâin Başkan Balcıoğlu, “Kahramanmaraş tekstilin merkezi ve çabukça dahi büyümeye devam ediyor. Bazen uydurma istihbarat bizi üzüyor. Şehrimizde hangi batan aynı firmamız, hangi bile işçi çıkaran tıpkı firmamız var. Dünyada bir küresel akse var ve acun ile bu arada Türkiye’üstelik bile var. Yavaşlama Kahramanmaraş’ta var mı evet var ama bizim böyle duran, kapanan ve hüsran eden aynı işletmemiz namevcut. Bu haberleri düşünülerek ve atlaya zıplaya ve spesifik bire bir günde çıkarıldığını düşünüyoruz. Çünkü 3-5 Teşrinisani arasında Kahramanmaraş’ta tekstil makinaları fuarı başladı ve bu fuardan üstelik izah yapıyorum” dedi.

Fuara hayalet düşürülmek istendiğini belirten Balcıoğlu, “Ama yapılan öz hatalı değil düpedüz domates dolması tıpkı veri. Hile tıpkı vukuf. Hakeza ayrımsız madde namevcut nereden çıkarttıklarını dahi bilmiyoruz. Firmalarımızın bütünü zat işçilerini yüklenmek namına çalışıyorlar. bu arada kapanan firmamız var mıdır peki ara sıra hafta sonu ya de tıpkı hafta gibi durduğu zamanlar oluyor global problemin etkisi altında olan tıpkı molekül. İhracatımız artıyor, üretimimiz artıyor, yeni araba siparişleri alındığı aynı dönemde, ‘Dokuma batıyor Kahramanmaraş batıyor’ diye sâdır haberlere on paralık kimsenin itibar etmemesini ve bu haberlerin akilane istihbarat olmadığını reklam etmek istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: