Kızılay Muş’ta 1000 kişinin sofrasına hamam kemirmek ulaştırıyor

Muş’ta Türk Kızılay, tıpkısı yıldan bu yana kentteki 1000 sakat ve gerekseme sahibine haftanın 5 haset 3 çeşit yunak aşındırmak ulaştırıyor.

Türk Kızılay Muş Ofis Başkanlığı bünyesinde hayırseverlerin desteğiyle bakım veren Gıyasettin Bingöl Aşevi’ndeki kazanlar, geçen yılda bu yana mânialı ve ihtiyaç sahipleri üzere kaynıyor.

Gıda mühendislerince denetlenen ve makul periyotlarla dezenfekte edilen aşevinde özenle hazırlanan yemekler, mülk merkezindeki haneleri biricik yegâne gezen gönüllülerin tespit ettiği 1000 gerekseme sahibi aileye ulaştırılıyor.

Türk Kızılay Muş Şube Başkanı Faik Magnezit, bağışçılar aracılığıyla geçen sene nesir edilen Gıyasettin Bingöl Aşevi’nde başlangıçta tespit edilen ailelere günde ayrımsız kat 3 garip kemirmek dağıttıklarını anlatım etti.

Aşevinin 1500 metrekare alana kurulduğunu ve 7 personelin çalıştığını aktaran Patal, “Bu faaliyetlerimizi haftanın 5 haset yürütüyoruz. Amacımız ihtiyaç sahibi ailelerimize vaktiyle aksetmek. Bu ailelere zaruri desteği sağlayabilmek ve akilane tespitleri yapabilmemiz namına sahada say yapan arkadaşlarımız var. Tespit ettiğimiz ailelere kurnaz veriyoruz. Bu kartla ailelerimiz günü angajman burada yemeklerini alıyorlar. Gelemeyen engelli ve nemli ailelerimize zat imkanlarımızla yemekleri teslim ediyoruz. Bu faaliyetleri yürütürken bağışçılarımızdan aldığımız desteklerle daha çok aileye ulaşmayı planlıyoruz. Sürdürülebilirliği sağlayabilmek namına bağışçılarımıza de ihtiyacımız var. Buraya ne kadar bergüzar alabilirsek o büyüklüğünde ihtiyaç sahibine ulaşırız.”

Aşevinin 10 bin kişiye yemek tart kapasitesinin olduğunu aktaran Aktaş, şunları ifade etti:

“Aşevimiz bire bir yıldır bakım veriyor. Maaş 22 bin kişiye aşındırmak dağıtılmaktadır. Mutfağımızı değme kamer, kez taslarını seçme hafta dezenfekte ediyoruz. Amacımız gönüllere gark olmak. İnsanların memnuniyetlerini koymak, onlarla bu sevinci tesahup etmek bizim için ayrı tıpkısı mutluluk. Bu anlamda hep paydaşlarımıza katkılarından kıran teşekkür ederiz”

Aşındırmak yardımından yararlanan vatandaşlar da Türk Kızılay görevlilerine teşekkür etti.

Share: