Kırşehir haberi! Kırşehir’de zirai alanlardaki yollar asfaltlanıyor

Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, site merkezine mümasil bölgelerdeki tarımsal alanlarda mevcut yolları asfaltladıklarını bildirdi.

Ekicioğlu, yaptığı mukayyet açıklamada, kentin ekincilik ve hayvancılığının gelişmesine katkı yapmaya bitmeme ettiklerini belirtti.

Tarımsal faaliyetlerde kâin ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların elektrik yürüttükleri bölgelerin daha mebzul ve çağcıl bir hayat standardına kavuşması üzere himmet yaptıklarını vurgulayan Ekicioğlu, Şalgösteren, Cafer Ağa, İğdecik ve Ökse mevkilerinde imar dışı alanlardaki yolların sathi kaplamalarını kombi asfalt aracıyla tamamladıklarını ifade etti.

Şalgösteren-Karıncalı sefer ayrımından başlayarak besihanelerin bittiği noktaya kadar 6 metre kadar 2,5 kilometre asfalt serimi gerçekleştirdiklerini nâkil Ekicioğlu, şunları kaydetti:

“Ortaköy misil ayrımındaki petrol yanından başlayarak Cafer Koca Mahallesi’ne, oradan üstelik atılmış su arıtmanın önünden Hızırağa yoluna büyüklüğünde 8 kilometre asfalt serimi yaptık. TOKİ konutlarının bulunduğu yerden başlayarak İğdecik Mahallesi ve Ortaköy- Aksaray el ayrımına büyüklüğünde 6,5 kilometre asfalt serimi gerçekleştirdik. Ökse yolundan, tarımsal faaliyetin olduğu serencam noktaya büyüklüğünde 900 metre asfalt serimini yaparak yollarımızı halkımızın hizmetine sunduk.”

Share: