KIRKLARELİ’NDE ‘DÜZENSİZ GÖÇLE UĞRAŞ KOORDİNASYON TOPLANTISI’

KIRKLARELİ’nde, ‘Trakya Bölgesel Düzensiz Göçle Uğraş Koordinasyon Toplantısı’ düzenlendi. Ilbay Birol Ekici, Ülkemiz 2018’den bu yana hem insanca yardımda acun birincisi yerinde hem de bölgemizde oluşan istikrarsızlıklar dolayısıyla kafile dalgalarına maruz kalmaktadır. Çizgi illerimizin buna ilgili daha ciddi tedbirler alması gerekiyor dedi.

‘Trakya Bölgesel Ağır Aksak Göçle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı’nın 8’ncisi, Kırklareli El Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında planlı toplantıya Kırklareli Valisi Birol Ekici, Tekirdağ Valisi Muazzez Sebep, İçişleri Bakanlığı Kafile İdaresi Başkanı Uğraş Ünlü, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde işyar cumhuriyet başsavcıları, kontak komutanları, inanma müdürleri, bitirmiş komutanları, hoşgörüsüz çevirme merkezi müdürleri, gümrük ve barhana çalışanları katıldı.

‘DAHA CİDDİ TEDBİRLER ALINMASI GEREK’

Kırklareli Valisi Birol Ekici, bölgenin barhana dalgalarına maruz kaldığını ve kilolu önlemler alınması gerektiğini belirterek, 3 ilimiz birbirine çizgi ve eş kafile kaynaklı sorunlarımız var. Bu sorunların çözüm önerileri üstelik yeniden kuma. Artık ülkemiz 2018’den bu yana hem insanı yardımda dünya birincisi durumda hem üstelik bölgemizde oluşan istikrarsızlıklar zımnında göç dalgalarına maruz kalmaktadır. Sınır ili olan illerimizin buna ilgilendiren olarak daha vahim tedbirler alması gerekiyor. Bu tedbirleri zaman konuşacağız ve aldığımız tedbirleri eş bir şekilde uygulayacağız. Koordinasyonun haddinden fazla şanlı olduğunu bugüne kadar yaptığımız çalışmalardan etraf gördük ve daha bereketli tıpkı şekilde koordinasyonu sağlayacağız diye niteleyerek konuştu.

Konuşmanın arkası sıra güruh, basına tutkun olarak devam etti.

Share: