KIRIKKALE – KYK yurtlarında deprem tatbikatı yapıldı

Kırıkkale’birlikte, Toyluk ve Spor Bakanlığına mecbur öğrenci yurtlarında “yer sarsıntısı ajanda ve boşaltma tatbikatı” gerçekleştirildi.

Kırıkkale Hatice Karı Kız Mektepli Yurdunda gerçekleştirilen tatbikatta, Vali Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, AFAD İl Müdürü Mahmut Ateşli ve Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Hamza Gündüz da amade bulundu.

Saat 21.00’üstelik siren çalmasıyla Topaloğlu, Coşkun, Çağ ve öğrenciler, “çök-hile-tutun” yöntemini uyguladı. Arkası Sıra kontrollü şekilde boşaltma edilen binadakiler, toplantı alanında aynı araya geldi.

Topaloğlu, tatbikatın arkası sıra gazetecilere yaptığı açıklamada, bu uygulamaların tatbikattan öte geçmemesini umut ettiklerini ve afetsiz bir şekilde seyretmek istediklerini söyledi.

Öğrencilere sınavlarında üstelik başarılar dileyen Topaloğlu, “Yakın zamanda İzmir depreminde bire bir mektepli arkadaşımız, deprem çabucak panikle balkondan atlayarak maatteessüf hayatını kaybetti. Tatbikatlara müstelzim önemi vermemiz gerekiyor ama ihtimal kimi zaman ciddiyetin farkına varamıyoruz.” dedi.

Kırıkkale’deki tatbikata, 7 yurttaki 8 bin 518 mektepli katıldı.

Share: