Kılıçdaroğlu ve Akşener, Buzağıları Besledi

Marifet: MAHİR BAĞIŞ – Alıcı: AZİZ METİN TURAN

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Rustik Kalkınmada Hükûmet Merkezi Modeli Buluşması’na katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, Şehremaneti vasıtasıyla karye işletmelerinde üretilen suni tohumlama sonrası doğan buzağıları benzen ile beslediler.

Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Tehlikeli zaman Ankara’da ‘Kırsal Kalkınmada Başkent Modeli Buluşması’ düzenledi. Toplantıya, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener de katıldı. Kılıçdaroğlu ve Akşener, toplantı öncesi Ankaralı seğmenlerin sergilediği dernekevi gösteriyi izledi.

Kırıcı, toplantının başında yaptığı degaje bir sunumla ‘Rustik Kalkınmada Başkent Modeli’nin ayrıntılarını açıkladı. Sakil, “Ankara’nın yapılaşması, mecmu arazisinin yüzde 3’üne sıkıştırılmış durumda. Bu kentin yüzde 97’si halen yersiz. Bu abes arazilerin yüzdelik 50’si tarıma akıllıca. İşte böyle tıpkısı ortamda, Bütünleşmiş Kırsal Kalkınma Modeli’ni hayata geçirdik. Zaman geldiğimiz noktada, Türkiye’nin yerel bazda sunu kapsamlı kırsal desteklerini sağlamanın balaban mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Buluşması öncesi CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, belediye desteğiyle ve protez tohumlama marifetiyle yetiştirilen buzağılara benzen içirdi, buzağılar üzerine vukuf aldı.

Kılıçdaroğlu, Akşener, Dokunaklı, CHP ve İYİ Partili milletvekilleri, memleket başkanları, parti yöneticileri ve Ankaralı çiftçilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler. Kılıçdaroğlu ve Akşener derinti salonundan gelişigüzel ayrıldılar. Mağaza çıkışında çiftçilerin alçak ilgisi ile karşılaşan liderler yadigâr fotoğrafı çektirip, kısa sohbetler yaptılar.

Bir çiftçinin, “Köylünün çok dertleri var” demesi konusunda Kılıçdaroğlu, “Dertler var biliyoruz. Elazığ’da, Erzurum’da, İzmir’bile anca, tümünü çözeceğiz. Az Buçuk çıdam, beş altı kaldı diyor Sayın Genel Başkanım (Meral Akşener)” yanıtını verdi.

Son seçimlerde AKP’ye rey verdiğini tamlayan tıpkı rençper de Kılıçdaroğlu ile alay malay fotoğraf çektirdi.Share: