Kdz. Ereğli’de, Bisikletli Polis Timi Devriyeye Başladı

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne merbut namına ‘Bisikletli Zabıta Timi’ kuruldu. Doğa dostu elektrikli bisikletlerle sahilde ve çiftteker amacında fariza yapacak 4 nefis tim, devriyeye başladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi bölüt hizmette yenilikçi yaklaşımını sürdürüyor. Bu kapsamda Polis Müdürlüğü bünyesinde ‘Bisikletli Polis Timi’ kuruldu.

Trafiğe ilişkin alanlardaki olaylara henüz şen müdahale edebilecek ve zabıtanın akım kabiliyetini artıracak bisikletli tim, ilk devriyesini deniz boyu güzergahında Polis Müdürü Halit Münevver’ın koordinasyonunda yaptı.

Biri kadın 4 kişiden oluşan timin kıyı güzergahı ve kullanılmamış açılacak derrace yolunda görev yapacağını tamlayan Zabıta Müdürü Halit Ziyalı, şunları söyledi:

“Başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatlarıyla hizmet anlayışında yenilikleri sürdürüyoruz. İlçemizde motorlu kurgu trafiğine merbut olan hele halkımızın balkon yaptığı mesire alanlarında, parklarda, format çarşı içerisinde, ayrıntılı sahilimizde ve açılışı yapılacak velespit uğrunda kullanılmak için 4 adet elektrikli derrace alarak Belediye Zabıta Müdürlüğü envanterine kayıtlarını yaptık. Halkımızın bu noktalardaki şikayet ve taleplerine ivedilikle müdahale etmeyi amaçlıyoruz.  Mekân dostu bisikletler ile halkımızın birlikte ve yakınında olacağız.”

Bisikletli Zabıta Timi, 24 saat esasına göre çalışacak.

Share: