Kayseri’de karısını bıçakla yaralayan sanığın yargılanmasına devam edildi

Kayseri’nin format Melikgazi ilçesinde metrukiyet aşamasındaki karısını bıçakla yaralayan sanığın yargılanmasına devam edildi.

1. Bati Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmada mevkuf sanık A.Ç, müşteki F.Ç. ve maznun avukatı amade bulundu.

Duruşma savcısı geçmiş celse verdiği mütalaasını üsteleyerek, sanığın “eşi öldürmeye adım” suçundan cezalandırılmasını istedi.

Sanık A.Ç, savunmasında, eski ifadelerini gine ederek, müştekinin kendisini dünyaevi vaadiyle kısaca 100 bin teklik dolandırdığını ve aldattığını öne sürdü.

Olay tarihinde, boşanma davası açan karısı ile ahbaplık etmek üzere Kayseri’ye geldiğini, habbe bahçesinde beklediğini, eşi dışarı çıkınca üstelik yanına gittiğini ifade fail sanık, müştekinin ailesinin kendisini ölümle yıldırma ettiği için birlikte bıçak taşıdığını ati sürdü.

Tartıştıklarını ve aralarında savaş çıktığını belirten A.Ç, “Bıçağı çıkardım, hangi yaptığımı hatırlamıyorum. O sırada elinde alet çantası olan biri bana vurdu. Kıygın olan benim, beraatimi ve tahliyemi istiyorum.” dedi.

Müşteki F.Ç. ise sanığı aldatmadığını, bu iftiranın sanık vasıtasıyla atıldığını, bu nedenle henüz ilk aralarında sâdır kavgada çarık kemiğinin kırıldığını, ölümle gözdağı edildiğini, servet, altın ve cep telefonunun gasbedildiğini öne sürdü.

Olay esnasında 18 yerinden bıçaklandığını ve 15 devir okkalı bakımda kaldığını kaydeden F.Ç, sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, cezalandırılmasını irade etti.

Mahkeme heyeti, maznun A.Ç’nin tutukluluğunun devamına değişmeyen vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Olay

Melikgazi ilçesi Fatih Mahallesi’nde dinamik F.Ç, 24 Mesafe 2021’de, sokakta karşılaştığı ve için tenkil kararı aldırdığı boşanma aşamasındaki kocası A.Ç. vasıtasıyla bıçaklanarak ciddi yaralanmıştı.

F.Ç. hastaneye kaldırılırken gözaltına alınan A.Ç. ise tutuklanmıştı.

Share: