Kargaşa Valiliği kalacak yeri olmayan öğrencileri otellerde misafir ediyor

Cıvıl Cıvıl’birlikte kalacak yeri olmayan üniversite öğrencileri kiralanan otellerde konuk ediliyor.

Valilikten yapılan kayıtlı açıklamada, Ilbay Tuncay Sonel’in geçen yılki kabil bu sene de üniversite öğrencilerini bekâr bırakmadığı belirtildi.

Kalabalık Üniversitesini kazanıp anahtar yaptıran ancak Toyluk ve Spor Bakanlığına sınırlanmış yurtlara yerleştirmeleri yapılıncaya veya kiralık karı buluncaya büyüklüğünde kalacak yeri olmayan öğrencilerin, Vali Sonel’in girişimleriyle kamu kurumlarının misafirhaneleri ve kiralanan otellerde mihman edildiği dökme açıklamada, şimdiye kadar mihman edilen öğrenci sayısının 137’ye ulaştığı bildirildi.

Açıklamada değerlendirmelerine kayran verilen Sonel, Ordu Valiliğinin “Zahir Başlık” ofisine öğrenci belgesiyle başvuran öğrencilerin misafirhane veya otellere kadar götürülüp yerleştirildiğini tabir ederek, şunları kaydetti:

“Devletimizin katkılarıyla İçişleri Bakanlığımız ile Toyluk ve Spor Bakanlığımızın koordinesinde bu yıl elverişsiz kapasiteleri artırıldı. Yedekte olan evet da evde ara vermek talip öğrencileri bu sene birlikte mihman ediyoruz. Devletimiz daima onların beraberinde.”

Üniversite öğrencisi Muhammet Fatih Güleç ise uygulamadan haddinden fazla kıvançlı olduklarını kaydederek, “Kargaşa Valimiz Sayın Tuncay Sonel, mahdut çıkıncaya kadar bizleri konuk ediyor. Devletimizin şefkatini Sayın Valimiz bizlere gösterdi. Tanrı razı olsun.” ifadelerini kullandı.Share: