Karadağ: “Finansman şirketlerinin kuruluşunu ülkemiz finans alanında ayrımsız inhina namına nitelendiriyorum”

Quick Finans’ın acentelere özel lansmanı, Quick Sigorta acenteler toplantısında yapıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, Antalya’üstelik gerçekleştirilen toplantıda, Quick Finans hakkında nikbet edilenleri Quick Mal Umumi Müdürü Nihat Karadağ anlattı.

Açıklamada toplantıdaki konuşmasına yer sunulan Karadağ, yüzdelik 100 Quick Sigorta’nın iştiraki olan ve finansman sektörünün ilk kuruluşundan itibaren önde mevrut şirketlerinde ve bankalarda fariza yapmış deneyimli tıpkı ekiple faaliyetlerine başlayan şirketin amacını, “Maher Ana Ortaklık Sigorta Grubu’nun mali sigortalardaki ehlivukuf ve önder konumu ile bulunan takım ve acente potansiyelini değere dönüştürecek kamu emniyet ve sigorta ürünlerini bire bir arada, bütünleşik, yenilikçi ve melez yeni tohum finansman modelleri yetiştirmek.” olarak paylaştı.

Karadağ, Maher Holding Sigorta Grubu’nun şimdiye kadar ortaya koyduğu muvaffakiyet hikayelerinde bütün girişimciliği ve önderlik yaptığı sigorta ürünlerinin düzlük aldığını belirterek, “Quick Sigorta’nın ortaya attığı ‘finansal market’ kavramı dahi sektöre yıpranmamış bire bir alnaç verilerek yadırgatıcı yolların açılması aşamasına gelindiğini göstermektedir. Benzeri finansman şirketi kendisine, bu mali marketin geliştirilmesinde haddinden fazla mefret aynı role sahip olacağımız amacıyla şişman çekicilik ve galeyan duymaktayız.” dedi.

“Finansman şirketlerinin kuruluşunu devrim kendisine nitelendiriyorum”

Nihat Karadağ, finansman şirketlerine ilişkin “Finansman şirketlerinin kuruluşunu ülkemiz para alanında tıpkısı devrim yerine nitelendiriyorum zira elan öncesinde emniyet ahzetmek üzere pekâlâ bir vezneci şubesine gezmek şarttı. Finansman şirketleri geliştirdikleri ve öncüsü oldukları engin ulaşım teknolojisi ve hovarda kredilendirme proses ve teknikleri ile bu tabuyu yıkarak, vezneci dışında yaygın mir noktalarından herhangi bir cins para ve bakım alımı amacıyla komutan takkadak ‘kapıdan dışarıya çıkmadan’ emniyet vermeye başladılar.

Bu kadem ile esasen emniyet iş süreçleri ve dijital çözümlerde avangart oldular ve günümüz dijital bankacılığının temellerini atmış oldular. Quick Para namına bile Quick Sigorta’nın geliştirdiği ‘sayısal köprü’ kavramı ile bu vizyonumuz örtüşerek, büyük etkiler yaratacak bu kavramı henüz gelecek düzeylere giymek üstelik heybetli aynı misyonumuz olacaktır.” değerlendirmesini yaptı.

Bu ilerleyişin acentelerde bile yetişkin etkiler yaratacağını, Quick Sigorta ve Quick Finans teşrikimesai ile önemli dirimsel artışı ve prestij sağlayabileceklerini belirten Karadağ, “Sigorta destekli finansal mahsulat, günümüzün kocaman fırsatlarına dönüşüyor.” ifadelerini kullandı.

Karadağ, Quick Sigorta’nın sektörde önünü açtığı ve liderlik ettiği kefillik, çatı ikmal, fatura dulda kabilinden finansal sigortalar ekosistemi ile Quick Para’ın yaşayan temeller üstüne kurulacağını ve sektöre alışılmamış doğurucu ürünler sunacağını anlattı.

Quick Mal’ın cesaret vereceği sektörleri sıralayan Karadağ, “Bu anlayış çerçevesinde, gelişim modelini farklılaşma ve odaklanma stratejileri üzerine kuran Quick Mal, konuttan otomotive, tedarikçi ve yığılım finansmanından tarımsal üretim tedarik zinciri finansmanına ve sayısal ile müteferrik mir noktalarındaki güçlükle finansmana büyüklüğünde serbest bir yelpazede düz almayı hedefliyor.” bilgisini verdi.

Share: