Karabük’ten gücük gelişmemiş

Karabük Valisi Fuat Gürel, Halk Günü Toplantısında vatandaşları dinledi.

İstek ve önerilerin dile getirildiği, oran ile vatandaşın kavuşma noktası olan Halk Günü Toplantısı Vali Fuat Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

Vatandaşlarla tek biricik görüşerek kendisine iletilen ülkü, şikayet ve taleplerin çözümü amacıyla çekicilik ve bünye müdürlerine talimatlar veren Ilbay Gürel, “Heybet namına bu güne kadar olduğu kadar daha çok de vatandaşlarımızın beraberinde olmaya bitmeme edeceğiz. Temas nev sorunlarınızda kapımız sizlere seçkin zaman belirtik.” diye konuştu.

Gürel, antrparantez kentteki bazen tekstil fabrikalarına ziyarette bulundu.

Değirmencik köy yolu köprüsü yapımı sürüyor

İl Genel Divan Başkanı Ahmet Sözen, Safranbolu ilçesine sınırlanmış Değirmencik köyünde yapımına başlanan köprü inşaatında incelemede bulundu.

Yol ve Erişim Hizmetleri Müdürü Müstakil Bülbül ve firma yetkililerinden bilgelik alan Sözen, “İl Hususi İdaremiz marifetiyle tenkis ve sözleşmesi tamamlanarak imal aşamasına başlanan Değirmencik köyü köprümüz 16 köyü ilgilendirmesi hasebiyle iri aynı ehemmiyet yer ediyor. Bu nedenle firma çalışanları köprümüzün yapımını benzeri dakika önceki tahsis etmek yerine pahal bir himmet yürütüyorlar. Bizler da çalışmaları durumunda inceleyerek strateji ediyoruz. Köprümüzün yapımı tamamlandığında köylerimizde muvasala açısından heybetli ölçüde zorlamasız sağlanacak.” ifadelerini kullandı.

Safranbolu’dahi yangın tatbikatı yapıldı

Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, amme gelgel ve kuruluşlarında manevra ve eğitimlere bitmeme ediyor.

Safranbolu Büyüklük Hastanesi personelinin katılımıyla şifahane bahçesinde gerçekleştirilen eğitimde beklenir yangında neler yapılması gerektiği, cuşiş çıkış belgesi nedenleri, yangının çıkmaması üzere yapılması gerekenler ve alınacak önlemler, itfaiyenin görevleri kabil konular üzerine bilgiler verildi.

İtfaiye Müdürlüğünün görevlerinden birisinin bile yangına karşı yapılması gerekenleri bildirmek olduğunu tabir eden Belediye Reisi Elif Köse, “Bu konuda müdürlüğümüz belli başlı periyotlar halinde eğitimler vermeye devam ediyor.” dedi.

İlçenin ahşap yapılarıyla adlı olduğuna dikkati çeken Köse, “Safranbolu namına çok henüz titiz olmalıyız. Belkili ayrımsız yangın çok daha acul yayılabiliyor. Çabuk bir şekilde engelleme etmeniz durumunda da o güzelim yapı kullanılamaz hale gelebiliyor. Dileğimiz tek ant böyle tıpkı durumda kalmamak.” açıklamasında bulundu.

Share: