Karabük’ten gelişmemiş güdük

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, Yenice ilçesinde devam eden asfalt çalışmalarını inceledi.

İl Genel Divan üyeleri Recep Süslü ve Hedef Karagül ile Derebaşı köyünde devam eden asfalt çalışmalarını inceleyici Sözen, İl Özel İdaresi Posta ve Muvasala Hizmetleri Müdürü Özgür Bülbül’den bilgelik aldı.

İncelemenin arkası sıra izah eden Sözen, “Hayatiyetli araba parkımız ve deneyimli ekiplerimizin başarılı çalışmaları neticesinde karye yollarımızın standardını temas geçen dönüş artırıyoruz. Derebaşı köyümüzde devam fail asfalt çalışmalarında 3,8 kilometrelik bölümü tamamladık. Yer kısa sürede çalışmalarımızı nihayete erdirerek konforlu ulaşımı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” diye konuştu.

“Cömert Payı Projesi” kapsamında gerekseme sahibi hastalara urba yardımı yapıldı

Türk Kızılay Karabük Şubesi ile Karabük Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi beyninde imzalanan “Ahi Payı Projesi” kapsamında ihtiyaç sahibi hastalara esvap yardımı yapıldı.

Hastane başhekimi Nihat Yılmaz’ı mülakat fail Türk Kızılay Karabük Şubesi Başkanı Cemalettin Yavaşcı, yaptığı açıklamada, hastaneye ivedili antre özne ve ameliyata alınması gereken ihtiyaç sahibi hastaların hele eşofman veya pijama takımı kadar kıyafetlere, terlik, çaput üzere malzemelere ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Hastanede yatan veya gözaltı altında tutulan çocukların bile oyuncak ihtiyacı olduğunu kaydeden Yavaşcı, “Bu ihtiyaçların teminine sakat başkanımız Özcan Büyükgenç vaktiyle başlanmıştı. Projemiz 4 yıldır olduğu kadar zaman de devam etmektedir. Proje kapsamında gerekseme sahibi hastalarımızın ihtiyaçlarını Türk Kızılay Karabük İl Merkezi namına karşılamaya devam edeceğiz.” dedi.

Share: