Karabük’te spor tesisleri bir haftada 8 bin kişiyi ağırladı

Karabük Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü, serencam benzeri haftada 8 bin kişiyi tesislerinde ağırladıklarını bildirdi.

Yapılan açıklamada, Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü idaresinde mevcut tesislerde serencam benzeri hafta içeresinde çok sayıda maçta sporcu ve seyirciye ev sahipliği yaptığı anlatım edildi.

‘Sporcu Kenti Karabük’ sloganı ile kentin spor ihtiyaçlarını karşılayıp, yenilikçi, özgüven sahibi ve ahlaklı sporcular yetiştirerek sporun değme dalına katkı sağlamayı hedef edinen Karabük Bilgisizlik Spor İl Müdürlüğünün sporu ‘Yediden Yetmişe’ herkesin hayat tarzı haline getirmek için çalışmaya devam ettiğinin aktarıldığı açıklamada, “Yer bunaltıcı sportmen ve izleyici yoğunluğunu Merbut Spor Salonları, futbol sahaları, Bilgisizlik Merkezleri ve Yüzme Havuzunda gerçekleşirken, Karabük Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü idaresinde mevcut tesislerinde serencam benzeri haftada 67 yarışma, yetenek tarama spor faaliyetlerinde bütün 1340 sporcu, 200 antrenör, 4 bin 350 seyirci ağırladı. Deneyap Atölyelerinde derslerin başlaması ile gelişigüzel canlı günler geçiren Bilgisizlik Merkezlerimiz bine mail gencimizi ağırlarken Kapalı Yüzme Havuzunda ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi çerçevesinde çıban ve performans gruplarında ise 750 kişi yüzme havuzundan yararlandı” denildi.

Karabük Toyluk ve Spor İl Müdürü Ateşli Çekinmezlik, Karabük’ün sportif faaliyetlerde yükselen ayrımsız grafiğinin olduğunu belirterek, “Spor turizmine koca katkı sağlıyoruz. Birinci Sınıf ve milli sporcularımızın arttığını düşünürsek, tabanda gani tıpkı iyilik söz konusu” dedi. – KARABÜK

Share: